Skolēni aicināti atklāt skaņu pasauli 'Lielajā dzintarā'
Foto: Privātais arhīvs

Rudens un skolas sezonai sākoties, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) notiks ekskursijas un nodarbības 1. līdz 4. klases skolēniem. Septembrī un oktobrī kopumā gaidāmas 25 nodarbības, kurās bērni varēs izzināt daudz un dažādus interesantus faktus par mūzikas instrumentiem, kā arī paši tos izmēģināt.

Kā skan marimba? No kāda materiāla izgatavotas bungas? Kā cilvēks rada skaņas? Kas ir tonis un akustika? Šie ir tikai daži jautājumi, kurus ekskursijas laikā izzinās sākumskolēni. Nodarbība "Atklāj skaņu pasauli Lielajā dzintarā!" bērniem palīdzēs izprast, kas ir skaņa, ļaus iepazīt koncertzāli un uzzināt, kas padara tik īpašu mūzikas baudījumu akustiskajā koncertzālē. Tās laikā skolēni varēs izspēlēt atjautības spēli un iepazīties ar plašu klāstu mūzikas instrumentu.

"Šīs nodarbības mērķis ir gan rosināt mazo ķiparu interesi par mūziku un kultūru, gan arī atklāt jaunos talantus. Caur spēlēm, eksperimentiem ar mūzikas instrumentiem un ceļojumu pa koncertzāli, mēs palīdzam skolēniem rast apjausmu, kāpēc vajadzīga muzikālā izglītība, kāpēc mūzika ieņem tik būtisku mūsu ikdienas daļu, kāpēc vērts kļūt par kultūras baudītāju. Savukārt mums mūzikas skolā ekskursija ir brīnišķīga iespēja atklāt jaunos Liepājas talantus, kas pēc gadiem varētu kāpt uz koncertzāļu skatuvēm visā pasaulē," par sadarbību ar "Lielo dzintaru" gandarīta LMMDV Mūzikas profesionālās ievirzes pūšaminstrumentu spēles izglītības programmu vadītāja Kristīne Varažinska.

Nodarbības koncertzālē "Lielais dzintars" un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā notiks 18. un 20. septembrī pulksten 9.30, 11 un 12.30, 25. septembrī – pulksten 9.30 un 4., 8., 9., 10., 15., un 17. oktobrī – pulksten 9.30; 11 un 12.30. Nodarbību ilgums – viena stunda un 20 minūtes. Dalības maksa – 2 eiro no personas. Ekskursijas iekļautas iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" piedāvājumā.

Source

Cālis.lv

Tags

Ekskursija Mūzika Skola
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form