Skolēnus mudina pieteikties Ēnu dienai
Foto: Shutterstock

Sākusies pieteikšanās šī gada Ēnu dienai, lasāms mājaslapā www.enudiena.lv . Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta "Junior Achievement" karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un četru līdz sešu stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia") reģistrēta preču zīme.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Ēnu diena 2022. gadā norisināsies aprīlī. Ēnotāji tiks aicināti doties ēnot darba devējus, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tādēļ ēnošana var norisināties klātienē vai tiešsaistē, atkarībā no Ēnu devēja noteiktā.

Norises datumi:

  • 9. līdz 14. marts: Ēnotāju 1. pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 15. līdz 17. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 1. kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 18. līdz 21. marts: Ēnotāju 2. pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 22. līdz 24. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 2. kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 25. līdz 28. marts: Ēnotāju 3. pieteikšanās kārta uz vakancēm;
  • 29. līdz 31. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 3. kārtā saņemtos pieteikumus;
  • 1. aprīlis: Nejaušais ēnotājs.

Tags

Ēnu diena Jaunietis Karjera Profesijas Skola
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form