Šogad Latvijas Universitāte piedāvā divas jaunas studiju programmas
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātē ir izveidotas divas jaunas studiju programmas, kurās uzņemšana notiks jau šovasar. Bakalaura līmenī Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju piedāvā Latvijā unikālu starpnozaru akadēmiskā bakalaura studiju programmu "Kultūrvides mantojums". Doktorantūras līmenī Latvijas Universitātē izveidota jauna doktora studiju programma "Cilvēkfaktors, drošība darbā un arodveselība".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programmas "Kultūrvides mantojums" mērķis ir sagatavot studentus pētnieciskai un profesionālai darbībai kultūrvides mantojuma jomā, veidojot starpnozaru pieejā balstītu kultūrvides mantojuma studiju saturu un veicinot kultūrvides mantojuma kā augstākās izglītības un zinātniskās pētniecības virziena attīstību Latvijā. Bakalaura studiju programmas "Kultūrvides mantojums" pamatā ir četri tematiski moduļi, tostarp "Vides zinātnes", "Vides zinātnes un kultūrvides mantojums", "Kultūrvides mantojuma teorija un metodes", "Humanitārās zinātnes un māksla", vēstī augstskolas komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Studiju programmu absolvējušie iegūs dabaszinātņu bakalaura grādu vides zinātnē. Jaunās studiju programmas absolventu darba tirgu veido kultūras nozares, nekustamā īpašuma apsaimniekošanas uzņēmumi, ietverot arī īpašumu attīstīšanas virzienu, tūrisma un viesmīlības, vides un kultūras aizsardzības sektorus, kā arī kultūras mantojuma zinātnisko izpēti.

Doktorantūras līmenī Latvijas Universitātē izveidota jauna doktora studiju programma "Cilvēkfaktors, drošība darbā un arodveselība", kuras mērķis ir sagatavot zinātņu doktorus, augstākās kvalifikācijas pētniekus un speciālistus ar starptautiski konkurētspējīgām zināšanām, prasmēm un kompetencēm ekspertīzē par cilvēkfaktora nozīmi darba procesos, drošību darbā un arodveselību.

Studiju programmu absolvējušie iegūs doktora grādu (PhD) inženierzinātnēs un tehnoloģijās. Pēc studiju sekmīgas pabeigšanas un zinātniskā doktora grāda iegūšanas programmas absolventi var strādāt ikvienā tautsaimniecības nozarē gan kā vadoša līmeņa profesionāļi, gan arī kā konsultanti, veidot savu uzņēmumu vai turpināt profesionāli akadēmisko izaugsmi pētniecībā universitātēs un augstskolās kā mācībspēki un pētnieki cilvēkfaktora, drošības darbā, arodveselības, darba veselības un darba aizsardzības jomā, darba tiesisko attiecību un vadībzinību jomā.

Studētgribētāju uzņemšana jaunveidotajās studiju programmās iecerēta jau šovasar.

Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studijās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Tags

studijas Augstākā izglītība Izglītība Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form