Stradiņa slimnīcā atsāk pieņemt ģimenes dzemdības
Foto: LETA

Ievērojot piesardzības pasākumus, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā no ceturtdienas, 21. maija, atsāktas ģimenes dzemdības, norādīts slimnīcas mājaslapā.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas. Iespēju nodrošināt ikvienam pieeju DELFI maksas saturam par Covid-19 sniedz
"Centrālā laboratorija".
centrala-laboratorija-logo

Bērna tēvs vai cits vienas ģimenes loceklis (pavadošā persona) drīkstēs piedalīties dzemdībās, ievērojot slimnīcas izvirzītos nosacījumus:

1. Pavadošajai personai jāatbilst sekojošiem kritērijiem attiecībā uz pēdējam 14 dienām līdz dzemdībām:

  • nav bijušas akūtas elpceļu saslimšanas – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, apgrūtināta elpošana, sāpes kaklā, iesnas vai arī caureja un vemšana;
  • nav atgriezusies no ārzemēm (izņemot Lietuvu un Igaunija);
  • neatrodas karantīnā vai pašizolācijā (nav bijusi kontaktā ar Covid-19 pacientu).

2. Ierodoties stacionārā, pavadošā persona aizpilda anketu, apliecinot ar parakstu epidemioloģisko drošību līdzdalībai dzemdībās.

3. Pavadošajai personai nodaļā jāpārģērbjas tīrā, no atsevišķa iepakojuma izņemtā apģērbā un jālieto iepriekš iegādātas vienreiz lietojamās ķirurģiskās aizsargmaskas. Maska jāmaina ik pa četrām stundām vai kad tā kļūst mitra.

4. Pavadošā persona visu laiku atrodas dzemdību zālē vai pēcdzemdību palātā kopā ar māti un jaundzimušo. Iziet ārpus palātas drīkst tikai uz labierīcībām iepriekš, uzliekot aizsargmasku un veicot roku dezinfekciju. Pavadošā persona drīkst atrasties nodaļā līdz divām stundām pēc dzemdībām.

5. Ja pavadošā persona vēlas piedalīties plānotā ķeizargrieziena operācijā, nepieciešams veikt Covid-19 testēšanu 48 stundu laikā līdz operācijai. Akūtā ķeizargrieziena operācijā pavadošā persona nepiedalās (izņemot, ja ir negatīva Covid-19 testa atbilde 48 stundu laikā pirms operācijas).

6. Ja pavadošā persona nodaļu atstās (ejot pēc ēdiena, smēķēt utt.), atpakaļ ielaista vairs netiks un uz viņu attieksies slimnīcā ieviestais apmeklējuma aizliegums.

7. Pavadošajai personai līdzi jāņem viss sev nepieciešamais – ūdens, ēdiens, jo maltītes netiks nodrošinātas.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Dzemdības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form