'Tas ir vājprātīgāk par elli' – trīs īpašo mammu stāsti par restartēšanos un dzīves baudīšanas mirkļiem
Foto: DELFI

Ineta, Jana un Ilze ir trīs īpašas mammas jeb ļoti stipras sievietes – katra ar savu stāstu, bet visas viņas vieno bērni ar dažādām diagnozēm. Inetas dēls pēc ķīmijterapijas kļuva vājredzīgs, Janas dēlam ir bērnības autisms, bet Ilzes bērniem – vājdzirdība un pilnīgs dzirdes zudums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neraugoties uz smagajiem dzīves posmiem, īpaši pēc diagnozes uzzināšanas, visas trīs mēģina baudīt dzīvi, restartēties un sajusties ne tikai kā īpašo bērnu mammas, bet arī sievietes ar savu pašapziņu un saviem mērķiem dzīvē. To viņām palīdz paveikt īpaša programma "Brīvbrīdis", ko īsteno labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" komanda.

Aptuveni divas reizes mēnesī mammām tiek nodrošinātas dažādas izglītojošas un izklaidējošas nodarbības, tostarp skaistumkopšanas procedūras. Tikmēr ar viņu bērniem nodarbojas organizācijas pārstāvji, piedāvājot arī radošas nodarbības. Mammas šādā veidā vismaz uz pāris stundām var atslābt, parunāt ne tikai par bērnu tēmām, bet pārslēgties uz pieaugušo pasauli. Kā pašas atzīst, tas nemaz nav tik viegli, ir jātrenējas, lai spētu nedomāt par ikdienu.

"Palīdzēsim.lv" vadītāja Ilze Skuja atzīst, ka šī iespēja mammām patiesībā sniedz neiedomājami daudz. Nu jau daudzas pat ikdienā spējot uzkrāsot koši sarkanas lūpas, tādējādi apzinoties savu sievišķību, lai gan pat šis šķietami niecīgais žests nav nācis viegli – no smagās ikdienas rutīnas ir grūti pārtapt princesē, tomēr lēnām, lēnām tas izdodoties. Vairākas mammas ir sasparojušās pat tiktāl, ka sākušas apgūt jaunu profesiju, jo iepriekšējais darbs bērna slimības dēļ bija jāpamet teju sekundi pēc diagnozes uzzināšanas.

Tags

Cilvēkstāsti Labdarība Lasāmgabali Palidzesim.lv
0
Autisms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form