Tēva dienas pasākumā Dzemdību nama fonds vāks ziedojumus rotaļu istabas izveidei
Foto: LETA

Šovasar dibinātais Dzemdību nama fonds aicina kopīgi īstenot ideju par Ģimenes atpūtas un rotaļu istabas izveidi Rīgas Dzemdību namā, kur vecāki kopā ar lielākiem un mazākiem bērniem varētu atpūsties un rotaļāties, portālu "Cālis" informē Dzemdību nama fonda pārstāve Inese Vaikule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta ieskaņas pasākums notiks Tēva dienā, svētdien, 8. septembrī, pulksten 14 Dzemdību nama 5. stāva pagaidām vēl neizremontētajā telpā, kas drīzumā ar sabiedrības atbalstu varētu pārtapt par krāsainu rotaļzemi.

"Parasti pie pavisam mazajiem brāļiem vai māsām ciemos Dzemdību namā ierodas arī vecākie bērni. Pirmā satikšanās, protams, ir ļoti svarīga un interesanta, bet, ja ir vēlme vai vajadzība Dzemdību namā uzturēties ilgāk, būtu jauki, ja vecākiem būtu vieta, kur relaksēties un mazajiem ciemiņiem, kur parotaļāties, lai Dzemdību nama apmeklējums visai ģimenei būtu liels, spilgtiem un pozitīviem iespaidiem bagāts notikums," stāsta fonda valdes locekle, divu bērnu māmiņa Inese Vaikule.

Projektu iecerēts īstenot sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera nodaļas studentiem un pasniedzējiem.

Projekta ieskaņas pasākumā 8. septembrī pulksten 14 aicināti piedalīties personāls, aicinātas būs arī visas Rīgas Dzemdību namā tobrīd esošās ģimenes, kas saņems mazas dāvaniņas no fonda atbalstītājiem. Pasākumā piedalīsies fonda vadība, tostarp fonda padomes priekšsēdētājs Andris Lauciņš ar sievu Aurēliju Anužīti-Lauciņu, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji, bet muzikāli pasākumu ieskandinās mūziķi – Māra Upmane-Holšteine un Goran Gora, kuru trīs bērni pasaulē nākuši tieši Rīgas Dzemdību namā.

Ikviens ir aicināts atbalstīt šo projektu ar savu ziedojumu vai cita veida palīdzību, kā arī aicināts atbalstīt pārējos fonda izvirzītos mērķus.

"Dzemdību nama fonds"
vienotais reģistrācijas Nr. 40008289486
Adrese: Miera iela 45, Rīga, LV-1013
Konts: LV30UNLA0055001349799

Par Dzemdību nama fondu:

Dzemdību nama fonds dibināts 2019. gada 31. maijā. Fonda mērķis ir veicināt atbalstu ģimenēm pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību periodā ikdienā un dažādās krīzes situācijās, lai vairotu topošo un jauno vecāku zināšanas par jaundzimušo aprūpes jautājumiem, kā arī lai turpinātu attīstīt Rīgas Dzemdību namu kā inovatīvāko un drošāko dzemdību palīdzības iestādi Latvijā.

Fonda dibinātāju vidū ir Dzemdību nama ilggadējie ārsti – Jaundzimušo Intensīvās terapijas vadītājs, neonatologs Juris Šleiers, ārste-ginekoloģe, pašreizējā Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova un ilggadīgā tā vadītāja Ilze Lietuviete, ērģelniece Iveta Apkalna, vēstniece Baiba Braže, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, kā arī Lauciņu, Ozolu un Piķeļu ģimenes. Fonda valdes priekšēdētāja ir ārste, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Elizabete Pumpure.

Tags

Rīgas Dzemdību nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form