Uz mūžu mamma zvaigžņu bērniņam – stāsti par zaudējuma sāpēm
Foto: Shutterstock

Svētdien, 12. maijā, svinēsim Mātes dienu. Tik daudz mammu saņems mīļas bučas, apskāvienus, apsveikuma kartītes, pašdarinātas dāvaniņas, varēs notraust pa kādai saviļņojuma asarai Mātes dienai veltītos koncertos bērnudārzos un skolās. Bet daļa mammu šādus siltus sveicienus nesaņems, viņas ar savu bērniņu varēs parunāties tikai domās. Viņu bērni uz vecākiem lūkojas no debesu maliņas.

Bērnus, kuri dažādu iemeslu dēļ aizgājuši no šīs pasaules, mēdz dēvēt dažādi – zvaigžņu, varavīkšņu bērni, bet tas jau nav svarīgākais. Būtiski atzīmēt, ka vecākiem, īpaši mammai šis zaudētais mazulis vai jau lielāks bērniņš sirdī paliks vienmēr. Atmiņas, lai cik ilgs laiks bijis lemts pabūt kopā, nespēs izdzēst nekas, arī ne laiks. Un tās arī nav jāizdzēš. Katrā ģimenē šādu notikumu uztver dažādi, un katrā ģimenē tikai paši vecāki zina, kā un vai īpaši pieminēt zaudēto. Citam ir svarīgi satikties ar ģimenēm, kuras piedzīvojušas līdzīgus notikumus, cits ar savu mazulīti domās parunājas vienatnē.

Lai būtu vieta, kur aiziet, pakavēties atmiņās, pieminēt zaudētos bērnus, ziedojumu projektā vāc līdzekļus dvēseļu dārza izveidei Rīgas Lutera baznīcas teritorijā Torņakalnā, kas būs otra šāda piemiņas vieta, bet Latvijā pirmais dvēseļu dārzs atrodas Svētā Alberta Romas katoļu baznīcas teritorijā.

Šajā vietnē ikviens vecāks, kurš zaudējis mazuli, tā piemiņai var iedegt savu zvaigznīti virtuālajās debesīs. Bet turpmāk iepazīsties ar vecāku stāstiem par mazuļu zaudējumu. Tie ir smeldzīgi, ļoti aizkustinoši un kā atbalsts tiem, kuri ir tikai ceļa sākumā, lai izsērotu šo ģimenes sāpi – kad nākas atvadīties uz mūžu no sava bērniņa. Lai Mātes diena visām zvaigžņu bērnu mammām silta un mīļa!

Source

Cālis.lv

Tags

Dvēseļu dārzs Mātes diena
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form