Uzticības tālruņa akcijā aktualizē tematu par emocionālo vardarbību internetā
Foto: Shutterstock

Atzīmējot 2020. gada Drošāka interneta dienu un tās saukli "Drošāks internets sākas ar tevi!", Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 konsultanti no 10. līdz 16. februārim rīko akciju "Es izvēlos runāt". Tās mērķis ir sabiedrībā aktualizēt tematu par emocionālo vardarbību interneta vidē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Katru gadu Uzticības tālrunī tiek saņemti vairāki simti zvanu, kas saistīti ar bērnu drošību interneta vidē – bērni nereti jūtas apjukuši, izmisuši un nezina, kā rīkoties, lai risinātu situācijas interneta vidē. Bieži vien bērni izvēlas grūtības interneta vidē noklusēt, jo jūtas vainīgi par notikušo – šādos gadījumos ir nozīmīgi sniegt bērnam atbalstu un palīdzēt risināt konkrēto situāciju, vienlaikus pārrunājot un informējot par veidiem, kā bērns turpmāk sevi var pasargāt internetā. Arī pieaugušie mēdz justies apjukuši, jo gadījumos, ja bērns saskāries ar mobingu vai citām grūtībām interneta vidē, var pietrūkt informācijas par palīdzības iespējām", uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Lai sekmētu sabiedrības informētību par mobingu interneta vidē, kā arī vispārējo bērnu drošību tiešsaistē, akcijas laikā gan bērni un bērnu likumiskie pārstāvji, gan speciālisti var saņemt psiholoģisko atbalstu un noderīgu informāciju, kā rīkoties gadījumos, ja bērns saskāries ar grūtībām interneta vidē.

Uzticības tālrunis strādā septiņas dienas nedēļā un 24 stundas diennaktī, tas ir anonīms un pieejams bez maksas.

Darbadienās no pulksten 12 līdz 20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, izmantojot arī tiešsaistes konsultācijas – čata logs meklējams šeit.

Tags

Drošs internets Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form