VBTAI izglītības iestādēs atklāj smagus mobinga gadījumus; norāda uz nepietiekamu bērnu uzraudzību
Foto: Shutterstock

Konfliktējošas attiecības starp vienaudžiem ir būtiskākie pārkāpumi, kas atklāti gan izglītības iestādēs, gan ārpusģimenes aprūpes iestādēs. Fiziskās un emocionālās vardarbības izpausmes tiek konstatētas gan pirmsskolas, gan vispārējās izglītības iestādēs – gan no salīdzinoši vieglām izpausmēm līdz pat smagiem kompleksa mobinga gadījumiem, informē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), apkopojot paveikto šā gada laika posmā no marta līdz augustam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā līdzšinējo inspekcijas darba pieredzi, var secināt, ka lielākā daļa šo gadījumu nenotiktu, ja vecāki, pedagogi un citi pieaugušie, kas ikdienā ir kopā ar nepilngadīgajiem, pievērstu lielāku vērību bērnu uzraudzībai, brīvā laika pavadīšanai un iespējami operatīvi iesaistītos briestošo konfliktu risināšanā, uzsver VBTAI.

Bērnu tiesību aizsardzības departaments minētajā laika posmā veica 90 bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes iestādēs:

  • no tām četras – izglītības iestādēs;
  • divas – ārpusģimenes aprūpes iestādēs;
  • trīs – bērnu nometnēs;
  • četras – pie bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja;
  • viena – pirmsskolas izglītības iestādē.

Tāpat šo mēnešu laikā uzsāktas 25 administratīvā pārkāpuma lietvedības par dažādiem bērnu tiesību pārkāpumiem, bērnu tiesību aizsardzības inspektori saņēmuši 239 iesniegumus par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem un bērnu tiesību aizsardzības inspektori snieguši ap 200 telefona un klātienes konsultācijas iedzīvotājiem un speciālistiem par bērnu tiesību jautājumiem.

Bez konfliktiem vienaudžu vidū pārbaužu laikā konstatētās problēmas:

  • nepietiekama bērnu uzraudzības nodrošināšana. Šis jautājums ir cieši saistīts ar iepriekšējo konstatēto problēmu un bieži ir dažādu konfliktsituāciju iemesls, kā arī rada augstus riskus bērnu traumatismam un iespējamai kļūšanai par noziedzīgu nodarījumu upuriem;
  • nepietiekama bērnu aprūpe ģimenēs. Diemžēl tieši ģimene ir tā vide, kur bērni visbiežāk tiek pakļauti dažādiem riskiem un apdraudējumiem. Šīs problēmas risināšana ir ne tikai atbildīgo iestāžu kompetencē – būtisks uzlabojums nav iespējams, ja arvien aktīvāk neiesaistīsies visa sabiedrība.

Tags

Bērnudārzi Ģimene Izglītība Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form