Vēzis nav pasaules gals. 1:0 – piecus gadus vecā Artūra labā
Foto: Privātais arhīvs

Smaidīgs, zinātkārs, drošs, runīgs, pieklājīgs, draiskulīgs, drosmīgs – tāds ir piecus gadus vecais Artūrs Priede, kuru kopā ar mammu Marinu satieku šajā pirmssvētku laikā. Zīmīgi, ka tieši pirms gada tas nebūtu iespējams, jo Artūrs atradās slimnīcā Berlīnē, Vācijā, cīnoties ar audzēju nierēs un metastāzēm plaušās. Tagad Artūram ir "stabila remisija", no plikgalvaina puisēna viņš pārvērties zēnā ar kuplu matu ērkuli, puika gaida ciemos Ziemassvētku vecīti un priecājas par dzīvi. Tieši tāpat kā visa viņa ģimene.

Mūsu tikšanās vieta – tējnīca Rīgas klusajā centrā. Artūrs, ērti iekārtojies dīvāniņā, pasūta kakao, pastrebj ar karoti putiņas, pacienā ar tām mammu, un lielā tase paliek neizdzerta. Pēc brīža Artūrs pasūta ūdeni… Tikmēr mēs ar Marinu runājamies, ik pa brīdim sarunā iesaistās arī puisēns.

Šis stāsts ir tapis kā iedrošinājums citiem vecākiem, kuri ir tikai ceļa sākumā jeb stadijā, kad bērnam tiek noteikta diagnoze – vēzis. Artūra mamma visus šos posmus izdzīvojusi līdz mielēm, tikai tagad viņa sākot attapties kā pēc paģirām, īsti nemaz neapzinoties, kā tas bija, kā aizritējuši divi gadi, cīnoties.

Bet Marina grib ikvienam nodot vēstījumu: "Vēzis nav pasaules gals, tas tikai tā briesmīgi skan". Un ticiet, Marinai ir tiesības to teikt, jo vēl pavisam nesen ārsti Vācijā sacīja: "Artūram bez ķīmijterapijas atlikusi nedēļa dzīvot, ar spēcīgu ķīmiju – mēnesis. Lai brauc pārējā ģimene atvadīties". Bet dzīvespriecīgais puisēns, dakteru Klaunu reklāmas tēls, nepadevās, viņš parādīja brīnumus, ar katru dienu no jauna pārsteidzot un iepriecinot ārstus un ģimeni. "Mums viss ir labi. Kā būs tālāk, redzēsim, bet tagad mēs baudām dzīvi," saka Marina.

Tags

Cilvēkstāsti Lasāmgabali Sarakstu karuselis

Comment Form