Visu gadu būs pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas
Foto: Warren Wong / cc

Līdz pat decembrim Latvijas iedzīvotāji konkrētos datumos varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par dažādām ar tiesībām saistītām tēmām. Tās tiks nodrošinātas, zvanot uz biedrības "Skalbes" atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd ir zināmas konsultāciju dienas janvārī un februārī – 20.01., 31.01., 10.02., 24.02. Bezmaksas konsultācijas būs pieejamas no pulksten 16 līdz 20.

Par citām akcijas dienām varēs uzzināt biedrības "Skalbes" sociālajos tīklos, kā arī zvanot 116006 konsultantiem katru dienu no pulksten 12 līdz 22.

Konsultēties ar juristu varēs par šādām tēmām: ģimenes tiesības, mantojuma tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process, cietušo tiesības kriminālprocesā u.c.

"Raugoties uz tālruņa 1116006 darbību, ik gadu esam novērojuši iedzīvotāju pastiprinātu interesi par juridiskajām konsultācijām. Juridiskās konsultācijas ir nepieciešamas, lai veicinātu iedzīvotāju informētību un izpratni par savām tiesībām, sniegtu atbalstu jau esošu strīdu risināšanā un iespējamo seku mazināšanā vai novēršanā. Esam pateicīgi katram ziedotājam, kas mūs ir atbalstījis iepriekšējos gadus, lai šāda aktivitāte varētu notikt," norāda atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem 116006 vadītāja Santa Laimiņa.

Svarīgi:

  • konsultācija ir paredzēta tam, lai zvanītājam sniegtu padomu par to, kā tālāk rīkoties, kur vērsties;
  • pirms konsultācijas noformulēt savu jautājumu;
  • vēlams atrasties telpās un nodrošināties ar iespēju pierakstīt svarīgo informāciju;
  • telefonisko konsultāciju laikā netiek caurskatīti dokumenti, netiek nodrošināta dokumentu aizpildīšana.

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006 strādā katru dienu no pulksten 12 līdz 22, pieejama arī sarakstes funkcija "cietusajiem.lv". Tālruņa mērķis ir sniegt emocionālu, psiholoģisku un informatīvu atbalstu dažādos noziegumos cietušiem, aculieciniekiem un tuviniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.