Zeķītes priekšlaikus dzimušajiem - brīvprātīgo darināts pūriņš mazuļiem slimnīcās
Foto: Sirds siltuma darbnīca

Katru gadu Latvijā aptuveni 1000 bērniņu šajā pasaulē ienāk priekšlaikus. Bieži vien vecāki nav gatavi šādam pavērsienam, un viņiem ir nepieciešams atbalsts. To piedāvā labdarības projekts "Sirds siltuma darbnīca", kura rokdarbnieces katru gadu parūpējas, lai priekšlaikus dzimušā bērniņa mazās kājiņas būtu siltumā. Linda Vītoliņa, "Sirds siltuma darbnīcas" vadītāja, stāsta, ka palīdzēšana citiem ir neatņemama viņas ikdienas daļa: "Parūpēties par citu bērnu ir tikpat svarīgi kā par savējo. Ikviena dzīvība ir dāvana."

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to, kā aizsākās mazo zeķīšu adīšana, kāds ir "Sirds siltuma darbnīcas" (SSD) galvenais uzdevums, mērķis, izaicinājumi un sasniegumi, sarunā "Cālim" pastāstīja projekta vadītāja Linda Vītoliņa.

Labdarības projekta "Sirds siltuma darbnīca" mērķis ir palīdzēt priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuri tiek atstāti speciāli izveidotajās glābējsilītēs. "Mēs rūpējamies par to, lai katrs bērniņš, kas ienāk šajā pasaule, būtu gaidīts," par "Sirds siltuma darbnīcu" stāsta Linda.

Projekts "Sirds siltuma darbnīca" aizsākās pirms septiņiem gadiem, 2011. gadā, kad priekšlaicīgi piedzima Lindas meita. "Viņa svēra vienu kilogramu, un visas drēbītes, kas bija, vispār nebija iespējams uzvilkt. Tāpat arī vismazākās zeķītes nebija iespējams uzadīt, jo neviens nesaprata, cik tad ir tas vismazākais," stāsta Linda. Pēc tam, iznākot no slimnīcas, viņai tikai domu līmenī esot radusies ideja palīdzēt priekšlaicīgi dzimušiem bērniem. "Man bija skaidrs, ko šādiem bērniņiem vajag," viņa piebilst.

"Ja jāstāsta, no kurienes ir dzimusi ideja, tad tas ir manas meitas nopelns," par SSD pirmsākumiem stāsta tās vadītāja. Viņa piebilst, ka arī projekta logo, kurā ir redzama bērna kājiņa pieauguša cilvēka plaukstā, patiesībā ir viņas meitas pēdiņa. Attēlā, kas tiek izmantots kā "Sirds siltuma darbnīcas" logo, ir skaidri redzams, cik maza ir priekšlaikus dzimuša bērna kājiņa, salīdzinot ar pieaugušā plaukstu.

Vēl viens pamudinājums "Sirds siltuma darbnīcas" izveidei bija tas, ka šāda veida palīdzība Latvijā netiek sniegta, taču ir akūti vajadzīga, jo katru gadu priekšlaikus dzimst aptuveni 1000 bērniņu. Linda stāsta, ka esot meklējusi ko līdzīgu internetā, taču pūliņiem nav bijuši nekādi rezultāti.

"Ir skaidri noprotams, ko tajā laikā izjūt mamma un tētis. Viņiem nav laika domāt vēl par kaut kādām drēbītēm un tādām lietām," viņa skaidro.

Projekts tika realizēts kopā ar Ilzi van Haku, kura mitinājās Nīderlandē un tajā laikā, pirms Linda devās pie viņas ciemos, jau bija noadījusi pirmos komplektiņus. Tie 2011.gadā pirmo reizi tika nogādāti dažās Latvijas slimnīcās. "Tā arī viss viss sācies," turpina SSD vadītāja.

Linda stāsta, ka Ilze ir lieliska adītāja, tādēļ arī tika izvēlēta par palīgu pirmo zeķīšu adīšanai. Arī šobrīd Ilze pati aktīvi iesaistās projekta praktiskajā izstrādē un ada zeķītes, cepurītes un citas bērniņiem nepieciešamās lietiņas, kā arī organizē satikšanās SSD iesaistītajām meitenēm.

Pēc pirmo zeķīšu uzadīšanas pašu spēkiem Linda ar Ilzi nolēma, ka jāiesaista arī citi, tāpēc abas izveidojušas portāla "Draugiem.lv" domubiedru grupu, kurā aicinājušas interesentus viņām pievienoties. Linda atzīst, ka tas bija brīdis, kad projektā aktīvi sāka piedalīties arī citi cilvēki., kuri vēlējās iesaistīties un palīdzēt priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem justies mīlētiem un gaidītiem.

Tags

Labdarība Priekšlaikus dzimis bērns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi