Ceļa sākums jaunai idejai: jauniešus aicina pieteikties bezmaksas vasaras festivālam
Foto: Publicitātes foto

4.–5. augustā Siguldā norisināsies radošs bezmaksas festivāls jauniešiem – "Projektu nakts 2022". Tā ietvaros ikviens jaunietis, kuram ir projekta ideja, varēs gūt palīdzīgu roku tās noformulēšanā un īstenošanā, informē pasākuma organizatori, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kas plānots festivāla programmā

Šī gada "Projektu nakts" programma ietver interaktīvas darbnīcas un izglītojošas aktivitātes par "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" programmām, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību, kā arī improvizācijas teātra "Spiediens" izklaidējošu izrādi, projektu pieredzes stāstus, tematiskās darbnīcas un citas aktivitātes.

Visa festivāla laikā dalībnieki tiks atbalstīti programmas "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un savu pieteikumu izstrādāt vienā no šiem projektu veidiem, lai jau 2022. gada oktobrī varētu startēt projektu konkursā un saņemt finansējumu savu projekta ideju realizācijai.

Pilna festivāla programma publicēta JSPA tīmekļa vietnē. Interesenti aicināti arī turpmāk sekot līdzi aktuālajai informācijai par "Projektu nakts 2022" norisi "jaunatne.gov.lv".

Kādēļ ir vērts pievienoties festivāla dalībnieku pulkam?

Dalība "Projektu nakts 2022" ne vien sniedz iespēju 24 stundu laikā pārvērst savas idejas reālā projekta pieteikumā, bet arī:

  • iegūt padziļinātu izpratni un zināšanas par projektu rakstīšanu no A līdz Z;
  • saņemt atbalstu no pieredzējušiem mācību vadītājiem un JSPA darbiniekiem idejas radīšanā un projekta pieteikuma izstrādē;
  • būt vidē, kurā radīšanas procesā uzreiz iespējams saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem;
  • iedvesmoties no citu pieredzes stāstiem;
  • dibināt starptautiskas partnerības saviem projektiem;
  • satikt jaunus draugus un domubiedrus;
  • sagatavoties reāla projekta iesniegšanai nākamajā projektu iesniegšanas termiņā – 4. oktobrī;
  • iegūt pozitīvas emocijas un jaunu pieredzi.

Dalība festivālā ir bez maksas, un dalībniekiem bez augstāk minētajiem ieguvumiem tiks nodrošina arī ēdināšana un uzturēšanās festivāla teritorijā. Papildus būs iespēja uzlabot savu fizisko formu, piedaloties rīta rosmēs un noejot vairākus tūkstošus soļu dienā, kā arī, kā jau īstā festivālā pienākas, – izbaudīt dzīvi telšu pilsētiņā.

Ceļa sākums jaunai idejai: jauniešus aicina pieteikties bezmaksas vasaras festivālam
Foto: Shutterstock

Kas aicināti pieteikties

Pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir organizāciju pārstāvji (aicināti pieteikties divi organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektu īstenošanā.

Kā reģistrēties festivālam?

Reģistrēties iespējams, līdz 1. jūlijam aizpildot elektronisku pieteikuma anketu šeit. Dalībnieki, kuri tiks apstiprināti festivālam, līdz 25. jūlijam saņems papildu informāciju uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Ņem vērā! Vietu skaits ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta. Tādēļ interesenti aicināti nekavēties ar pieteikuma iesniegšanu, bet gan doties uz savu organizāciju un nokomplektēt grupu (grupā divi dalībnieki).

Festivālu "Projektu nakts" pēc divu gadu pārtraukuma JSPA organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Erasmus+ Jaunietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form