Vakcinācija pret garo klepu – eksperti par svarīgāko pusaudžiem un grūtniecēm. Video tiešraide
Foto: Shutterstock

13. aprīlī pulksten 10 ikviens sabiedrības loceklis aicināts sekot līdzi tiešsaistes diskusijai par vakcināciju pret garo klepu pusaudžiem un grūtniecēm. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētās diskusijas ietvaros speciālisti kliedēs arī ar vakcināciju saistītos mītus un prezentēs aktuālos statistikas datus. Tiešraidei vari sekot līdzi portālā "Cālis.lv".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Garais klepus ir ļoti lipīga, akūta elpceļu infekcija ar smagu, lēkmjveida klepu, kas var ilgt divus mēnešus vai pat ilgāk. Pirms vakcinācijas uzsākšanas (1958. gadā) garais klepus bija ļoti plaši izplatīta slimība, ar kuru galvenokārt slimoja bērni vecumā līdz 5 gadiem, visvairāk – līdz viena gada vecumam. Šobrīd vislielākā saslimstība tiek novērota pusaudžiem, bērniem līdz gada vecumam un gados jauniem pieaugušajiem.

Līdz šim Vakcinācijas noteikumi paredzēja, ka pret garo klepu obligāti vakcinējami bērni divu mēnešu, četru mēnešu, 12 mēnešu un septiņu gadu vecumā. Grozījumi Vakcinācijas noteikumos paredz, ka no 2022. gada vakcināciju pret garo klepu valsts apmaksā arī 14 gadu veciem pusaudžiem un grūtniecēm.

Diskusijā piedalās:

  • asoc. prof., Dace Zavadska, infektoloģe, BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja;
  • dr. Vija Veisa, ginekoloģe, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente;
  • dr. Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis;
  • Larisa Savrasova, SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Tags

SPKC Dace Zavadska Vakcinācija Grūtniece Pusaudzis
0
Klepus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form