Foto: Publicitātes attēli
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un Rīgas Biznesa skola (RBS) ceturto gadu pēc kārtas "Eduniversal" pasaules labāko biznesa skolu reitingā iekļauta četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmisko līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā. IEVF maģistra programma "Inovācijas un uzņēmējdarbība" novērtēta kā labākā Austrumeiropā.

Pasaules labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā "Eduniversal Best Masters Ranking 2019" iekļautas desmit no 12 RTU IEVF un RBS īstenotām maģistra studiju programmām, apliecinot to kvalitāti un starptautisko konkurētspēju. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, visu programmu novērtējums ir uzlabojies, piemēram, programma "Visaptverošā kvalitātes vadība" reitingā pakāpusies par 19. vietām. Starp 100 pasaules labākajām maģistra studiju programmām tā ierindota 12. vietā kvalitātes vadības jomā.

Augstāku starptautisko novērtējumu ieguvusi arī programma "Muitas un nodokļu administrēšana", kas ir pirmā Pasaules Muitas organizācijas akreditētā studiju programma. Reitingā tā novērtēta kā 30. labākā pasaulē savā jomā.

Starp 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas vēl divas RTU IEVF programmas – "Pilsētu un reģionu inženierekonomika" (23. vieta ilgtspējīgas attīstības un vides pārvaldības jomā) un "Uzņēmējdarbība un vadīšana" (36. vieta uzņēmējdarbības jomā). Programma "Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana" ierindota 18. vietā starp 50 labākajām programmām pasaulē.

200 Austrumeiropas labāko universitāšu un biznesa skolu programmu vidū RTU IEVF īstenotās ieņem vadošās pozīcijas, piemēram, profesionālā programma "Inovācijas un uzņēmējdarbība" atzīta par labāko šajā jomā. Programma attīsta radošo domāšanu un spēju radīt jaunas vērtības, sagatavo uzņēmējus un vadītājus darbam dažāda lieluma un jomu uzņēmumos un organizācijās. Programmas "Uzņēmējdarbības finanses" un "Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana" reitingā ieņem ceturto vietu katra savā jomā, bet akadēmiskā programma "Ekonomika" – sesto vietu. Savukārt RBS programma "Uzņēmumu un organizāciju vadīšana" reitingā iekļauta pat trīs reizes – tā atzīta par 14. labāko mārketinga, ceturto labāko "Professional MBA" un 15. labāko "Executive MBA" jomā 200 labāko Austrumeiropas reģiona programmu vidū.

Francijas reitingu un konsultāciju kompānija "SMBG" ik gadu veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu "Eduniversal Business Schools Ranking" un labāko maģistrantūras un MBA programmu reitingu 50 dažādos specializācijas virzienos 154 pasaules valstīs. "Eduniversal Business Schools Ranking" veido piecu palmu līga. Augstajā četru palmu līgā iekļautas 200 biznesa skolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi, tajā skaitā RTU un RBS. Reitingu mērķis ir palīdzēt studentiem izvēlēties piemērotākās skolas Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!