Foto: Publicitātes foto

IT nozares kopiena "Riga TechGirls" sadarbībā ar Latvijas lidsabiedrību "airBaltic" 2020. gada 29. janvārī pulksten 18:30 "airBaltic Training" telpās rīkos īpašu pasākumu, kurā interesentes tiks iepazīstinātas ar pilota profesiju, kā arī to, kā iegūt pilota profesijai nepieciešamo izglītību.

Lidsabiedrības "airBaltic" viceprezidente personālvadības jautājumos Alīna Roščina norāda: "Tradicionāli aviācijā, kā jau tehniskajā nozarē, bijis ļoti augsts nodarbināto vīriešu īpatsvars. Šodien 6% "airBaltic" pilotu ir sievietes, savukārt "airBaltic Pilotu akadēmijā" sieviešu īpatsvars starp visiem studentiem sasniedz 10%. Taču kā uzņēmums, kurš iestājas par ilgtspējīgu attīstību, mēs vēlamies mainīt gan sabiedrības uzskatus par noteiktām profesijām, gan arī ilgtermiņā palielināt sieviešu īpatsvaru pilotu profesijā, uzsverot daudzveidības nozīmi ikviena uzņēmuma, kā arī nozares izaugsmē un panākumos."

"Latvijā ir īpaši attīstīta aviācijas un lidaparātu nozare, noteikti esam līderi Baltijas mērogā un šī joma ir ļoti aizraujoša, kā arī perspektīva. Tomēr sieviešu īpatsvars šajās nozarēs ir pavisam zems. Organizējot šo "Tehnoloģijas ir gaisā" pasākumu, sazinājos arī ar vairākiem bezpilotu lidaparātu, tā saukto dronu, uzņēmumiem un vairākos no tiem nestrādā neviena sieviete. Ar "Riga TechGirls" pasākumiem vēlamies iedvesmot meitenes un sievietes iesaistīties tehnoloģiju jomās, kurās tradicionāli ir vairāk vīriešu. Aviācija un lidaparāti noteikti ir viena no šīm jomām!" uzskata "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.

Pasākuma laikā interesentēm būs iespēja tikties ar "airBaltic" un "airBaltic Training" pārstāvjiem neformālā gaisotnē, kā arī aprunāties ar pilotēm un studentēm, gūstot ieskatu viņu ikdienā un līdzšinējā pieredzē.

Šobrīd "airBaltic" strādā vairāk nekā 1 700 darbinieku no 30 valstīm ar atšķirīgu darba pieredzi un kompetencēm 16 dažādos departamentos. Kopumā kopš 2013. gada "airBaltic" darbinieku vidū visā uzņēmumā saglabājusi pilnīgu dzimumu līdzvērtību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!