Arī tava ideja var līdzēt: tiešsaistes hakatonā meklēs risinājumus 'Covid-19' krīzei
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

17. martā tiek dots starts pirmajam pilnībā virtuālajam hakatonam, kuru virsuzdevums – meklēt risinājumus jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" krīzes radītajiem izaicinājumiem, piesaistot brīvprātīgos resursus visas sabiedrības līmenī. Hakatonu "HackForce" organizē brīvprātīgie dalībnieki no jaunuzņēmumu kopienas, kuri aicina programmētājus, ekspertus un jebkuru aktīvo sabiedrības locekli, kurš var piedāvāt savas prasmes, iesaistīties un piedāvāt risinājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd daudzviet pasaulē sabiedrība cīnās ar "Covid-19" pandēmijas izraisītajām sekām un problēmām. Situācija rada milzīgu slogu medicīnas nozarei un pārslogo ātrās reaģēšanas vienības, apgrūtina mācību un bērnu uzraudzības procesus, un rada ievērojamus sarežģījumus teju ikvienā nozarē. Karantīnas ierobežojumi ir potenciāli graujoši daudziem uzņēmumiem un pat veselām uzņēmējdarbības jomām, un gaidāmais iespaids uz ekonomiku ir būtisks.

Hakatons "HackForce", kas norisināsies no 17. līdz 19. martam pilnībā virtuālā vidē, aicina ikvienu pieteikt idejas un risinājumus un izstrādāt prototipus. Hakatons aicinās pāris dienu laikā ar mentoru palīdzību izstrādāt ideju pirmos variantus, fokusējoties uz četrām būtiskākajām nozarēm:

  • medicīna un veselības aprūpe – digitālo tehnoloģiju risinājumi, prototipi, u.c.;
  • "Covid-19" krīzes risinājumi (sociālā distancēšanās, informācijas plūsma, brīvprātīgā darba organizēšana un citu palīdzību);
  • izglītība – instrumenti un idejas attālināto mācību organizēšanai, tiešsaistes apmācības, u.c.;
  • ekonomika un uzņēmējdarbības atbalsta projekti.

Hakatona "HackForce" dalībnieki ir aicināti piedāvāt arī citas idejas, kuras potenciāli varētu uzlabot situāciju Latvijā un pasaulē.

Idejas tiešsaistes hakatonam var reģistrēt šeit līdz otrdienas, 17. marta, pulksten 10.

Jebkurš var pievienot idejas publiskajai hakatona sarunu vietnei.

Dalībniekiem būs iespēja pieteikt idejas un veidot komandas, kas palīdz tās īstenot, vai arī pievienoties kādai citai komandai. "HackForce" ir tiešsaistes hakatons, kurā palīdzīgu roku un ideju var iesniegt ikviens, jo hakatona organizatori tic, ka kopā mēs varam radīt ātrus un noderīgus risinājumus ārkārtas situācijā.

Hakatona noslēgumā žūrija izvēlēsies veiksmīgākās komandas, kuras savā īpašumā iegūs vērtīgas balvas, kā arī plašu atbalstu idejas ieviešanai dzīvē. Trīs noderīgākās idejas iegūs 1000 eiro tālākai idejas attīstībai no "Swedbank", viena komanda iegūs iespēju trīs mēnešus izmantot "DoBe" kopstrādes telpas, lai turpinātu projekta izstrādi, un citas vērtīgas balvas. Hakatonu "HackForce" organizē brīvprātīgie dalībnieki no jaunuzņēmumu kopienas.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Hakatoni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form