Auto ar peļu slazda dzinēju – RTU aicina uz ikgadējām konstruktoru sacensībām
Foto: Roo Reynolds / cc

Vai ir iespējams uzbūvēt auto modeli, kura vienīgais jaudas mehānisms ir peļu slazda atspere? Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti saka – jā, tas ir iespējams! – un aicina studentus un vidusskolēnus piedalīties auto konstruēšanas sacensībās "Slazds 2022".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensības notiks 26. martā pulksten 9.30 RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Interesentiem jāpasteidzas, jo pieteikšanās noslēdzas 24. marta pulksten 29.59. Pieteikties var, klikšķinot šeit.

Sacensībās aicināti piedalīties studenti no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm un vidusskolēni. Komandā drīkst būt divi vai trīs cilvēki. Komandas sacentīsies sērijas modeļu kategorijas un dizaina kategorijas auto izgatavošanā. Pēc auto modeļu uzbūvēšanas notiks mašīnu sacensības. Modeļus vērtēs pēc to nobrauktā attāluma. Auto modeļu konstruēšana notiks no pulksten 10 līdz 15.

Sacensību dalībnieki auto konstruēšanā drīkstēs izmantot tikai sacensību organizatoru izsniegtos materiālus, un komandām materiālu klāsts būs identisks. Obligāti būs jāizmanto organizatoru gādātais peļu slazds, kurš drīkst būt vienīgais modeļa jaudas avots. Izņēmums – drīkstēs izmantot savus rakstāmpiederumus modeļa izdaiļošanai, taču tos nekādā gadījumā nedrīkstēs izmantot kā daļu no modeļa konstrukcijas. Saņemot materiālus, komandas pārstāvim būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sērijas modeļu kategorijā auto nedrīkst pārsniegt 50 cm garumā un 30 cm platumā, neskaitot mehānisma atvēziena roku. Radošo modeļu kategorijā līdztekus minētajiem garuma un platuma parametriem auto kopējais svars nedrīkst pārsniegt 1 kg.

Vairāk informācijas atradīsi RTU MTAF studentu pašpārvaldes "Facebook" lapā.

Sacensības "Slazds 2022" rīko RTU MTAF studentu pašpārvalde. To mērķis ir attīstīt studentu un skolēnu prasmes risināt inženiertehniskas problēmas, būvējot auto modeļus, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību inženieru profesijai un sekmēt jauniešu interesi mehānikas zinātnē.

Tags

STEM Rīgas Tehniskā universitāte
53545769
Inženierzinātnes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form