Campus izlase: pieci smeķīgi podkāsti pēc zināšanām izsalkušam prātam
Foto: Shutterstock

Viegli sagremojams un gards, bet vienlaikus arī ar uzturvielām bagāts našķis – tieši tādam jābūt ideālajam podkāstam. Informatīvs, bet ne smagnējs. Izsmeļošs, bet ne nogurdinoši garš. Katrs no šajā rakstā uzskaitītajiem atbilst šiem kritērijiem un ir biežs viesis "Campus" ikdienas podkāstu ēdienkartē.

Sev interesējošus podkāstus par visdažādākajām tēmām vari atrast arī portāla "Delfi" podkāstu platformā, piemēram, zinātnei veltīto Ivara Ijaba un Venta Zvaigznes podkāstu "Sargiet galvas!", kur abi kungi sarunājas ar Latvijas zinātniekiem.

Science Vs


"Gimlet Media" paspārnē tapušais "Science Vs" ir gaisā un pieejams gan tīmekļa vietnē, gan populārākajos straumēšanas servisos kopš 2016. gada vidus.

Svaigs, dzīvīgs, izklaidējošs, vienlaikus ļoti izglītojošs un lieliski rediģēts un noformēts, šis podkāsts ir kā mini seriāls audio formātā. Atsevišķas uzslavas ir pelnījusi šova vadītāja – zinātnes un tehnoloģiju žurnāliste Vendija Zukermana, kura runā ar teju bērna aizgrābtību šī jēdziena pozitīvākajā nozīmē. Ja iepriekš šķita, ka mani pārāk nevar ieinteresēt stundu gara saruna par tēmām, kas personīgi nav pārāk aktuālas, piemēram, dažādām "detoksa" kūrēm un citām it kā veselību uzlabojošām procedūrām, tad Zukermanas stāstījumā var klausīties vienkārši tāpat. Izteikti meistarīgi ir arī šova producenti, jo prot atrast ekspertus, kuru "Science Vs" raidījumos nav mazums, kuri ir tikpat labi un aizrautīgi runātāji kā pati Zukermana.

"Science Vs" pamatideja, kā jau vēsta nosaukums, ir likt dažādus apgalvojumus vai notikumus zem faktos balstītas zinātnes lupas un pētīt – cik tad tur graudu un cik pelavu. "Science Vs" sezonas laikā vidēji ar jaunu raidījumu nāk klajā reizi nedēļā, taču parasti divas reizes gadā paņem garāku pauzi. Katrā gadījumā viss arhīvs jau ir "izņemts cauri" un katru nākamo raidījumu gaidu ar nepacietību.

"Campus" iesaka raidījumus: "GMO... OMG?", "How Science Created Morons" un "PANDEMIC!!!"

Tags

STEM Podkāsts Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form