Foto: Zinātnieku nakts aizraujošie eksperimenti 'STEaMup' laboratorijā
Foto: Publicitātes foto

Ar izglītojošiem un aizraujošiem eksperimentiem VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) jaunizveidotajā "STEaMup" laboratorijā 27. septembrī aizvadīta Zinātnieku nakts, kuras ietvaros ar paraugdemonstrējumiem interesentus priecēja skolotājs Valdis Zuters un komiķis Kozmens.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"STEaMup" zinātniskās laboratorijas apmeklētājiem bija iespēja redzēt un pašiem piedalīties dažādos eksperimentos, piemēram, iepazīt gaismas demonstrējumus un uzzināt, kā dažādos apgaismojumos izskatās priekšmeti. Tāpat bija iespēja pārbaudīt magnēta spēku, aplūkot sevi dažādos spoguļos un uzņemt bezgalīgo selfiju, izšaut ar pašu gatavotu "lielgabalu", kā arī redzēt skaņas viļņus un frekvences.

Iesaistot pasākuma apmeklētājus, eksperimentus demonstrēja fizikas skolotājs Valdis Zuters un Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni. Palīgs bija arī komiķis Kozmens, kurš piedalījās eksperimentos un aicināja to darīt arī pārējiem.

Eiropas Zinātnieku nakts ir ikgadējs pasākums, kas notiek septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. 27. septembrī 17 Latvijas pilsētās un novados norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi, kuru vadmotīvs šogad bija "Zinātne nākotnei".

"STEaMup" interaktīvā laboratorija tapa projektā "Latvijas dzinējspēks", kas radīts ar mērķi motivēt un iedvesmot skolēnus paraudzīties uz STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) priekšmetiem no cita skatu punkta. Tostarp izstrādāta mājas lapa "STEaMup.lv", kas ir kā palīgs eksakto priekšmetu apgūšanā, mācīšanās procesu padarot vienkāršāku un aizraujošāku.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Zinātnieku nakts Zinātne

Comment Form