Izziņo 'Pasaules lielāko mācību stundu'
Foto: Shutterstock

Lai mudinātu skolēnus domāt par pasauli, kādu viņi vēlas redzēt 2030. gadā un kā to ietekmē cilvēku rīcība šodien, rudenī vienlaikus vairāk nekā simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda". Latvijas mācību iestādes akcijai aicinātas pievienoties piekto gadu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir kopīgas nākotnes veidošana, kas aicina domāt par dabai draudzīgu rīcību un taisnīgas un iekļaujošas sabiedrības veidošanu, kurā ikviens bērns un pieaugušais jūtas sadzirdēts un saprasts. Dažādās stundu tēmas – no bioloģiskās daudzveidības līdz bērnu tiesībām – ļauj apjaust visu plašo 17 ilgtspējīgas attīstības mērķu spektru, tajā pašā laikā akcentējot šobrīd pašu nozīmīgāko planētas izaicinājumu – bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Tikpat būtisks un aktuāls ir jautājums par bērnu tiesībām, kas aplūkots stundā "Rakstot bērnības nākotni" un iepazīstina ar Bērnu tiesību konvenciju, kurai šogad tiek atzīmēta 30. gadadiena," skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa.

Iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā var, rīkojot savu Pasaules lielāko mācību stundu, kurā izmantots kāds no gataviem stundu plāniem. Tie atrodami šeit. Piemēram, stundas plāns "Dodiet vietu dabai" mudina domāt, kāpēc bioloģiskā daudzveidība ir nepieciešama globālo mērķu sasniegšanai, savukārt stundas plāns "Kādu pasauli Tu vēlētos 2030. gadā?" ļauj izprast un vizualizēt savas dzīves saistību ar globālajiem mērķiem un veidot vīziju par globālo mērķu valsti. Katras stundas noslēgumā dalībnieki aicināti dalīties ar paveikto, tostarp ar stundā tapušajām fotogrāfijām, zīmējumiem, īsfilmām, dzejoļiem, uzrunām u.c.

Mācību stundas vai nodarbības UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina īstenot laikā no 23. septembra līdz 31. oktobrim. Stundā tapušos darbus dalībnieki aicināti ievietot skolas "Facebook", "Twitter" vai "Instagram" kontā vai arī privātā kontā, atzīmējot @PasaulesStunda un lietojot tēmturi #PasaulesStunda. Tāpat informāciju var publicēt arī skolas mājaslapā, nosūtot saiti uz e-pastu programmas@unesco.lv.

Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē šeit, savukārt informācija latviešu valodā ar mācību stundu paraugiem pieejama vietnē www.skolas.unesco.lv.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Izglītība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form