Jauniešiem oktobrī pieejami daudzveidīgi pasākumi Rīgā un reģionos
Foto: Shutterstock

Jauniešu mobilitāti veicinošās kampaņas "Time to Move" ietvaros Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls "Eurodesk" aicina jauniešus oktobrī apmeklēt vairāk nekā 15 pasākumus Rīgā un reģionos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā jau septīto gadu oktobrī norit kampaņa "Time to Move", kuras mērķis ir informēt jauniešus vecumā no 13 līdz 30 gadiem par Eiropas jaunatnes projektiem un dažādām mobilitātes iespējām, brīvprātīgo darbu un praksēm ārzemēs, kā arī palīdzēt viņiem atrast sev vispiemērotāko ES jaunatnes programmu un aktualizēt tādas Eiropas jaunatnes prioritātes kā iekļaušana un dažādība, dalība demokrātiskajā dzīvē, vide un cīņa pret klimata pārmaiņām, digitālā transformācija un jauniešu mentālā veselība.

Lai veicinātu jauniešu mobilitāti un informētību par neformālās izglītības iespējām Eiropā, jaunatnes informācijas tīkls "Eurodesk" aicina apmeklēt vairāk nekā 15 pasākumus klātienē un tiešsaistē dažādos Latvijas novados un pilsētās.

No 4. līdz 17. oktobrim Liepājā, Kuldīgā, Aizputē un Saldū jauniešiem – individuāli vai komandās – būs iespēja piedalīties pasākumā "Orientējies Kurzemē" un izkustināt ne tikai kājas, bet arī prātu. Ar viedierīču palīdzību jaunieši varēs dosies pastaigā, izzinot mobilitātes iespējas un vienlaikus sacenšoties savā starpā. Pasākumus organizē biedrība "Attīstības platforma YOU+" kopā ar "Eurodesk" Kurzemes informācijas punktiem.

9. oktobrī Siguldā pārgājienā "Eurosteps" ir aicināti piedalīties jaunieši no Vidzemes, kuriem ir vēlme izzināt, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, komunicēt ar vienaudžiem un piedalīties Eiropas mobilitātes aktivitātēs. Pārgājienu organizē Gulbenes jauniešu centrs "Bāze" sadarbībā ar Vidzemes "Eurodesk" infopunktiem.

Liepājā notiks divas darbnīcas: 8. oktobrī "Nakts video darbnīca", kuras laikā jauniešiem būs iespēja radīt video materiālu video mākslinieka vadībā un piedalīties "Eurodesk" izaicinājumā "Eiropa – manas mājas", bet 22. oktobrī notiks "Nakts ilustrāciju darbnīca", kuras laikā jaunieši iepazīsies ar Liepājas Jauniešu mājas brīvprātīgajiem, veidos ilustrācijas un piedalīsies "Eurodesk" izaicinājumā "Piedzīvojot Eiropu". Pasākumus organizē biedrība "Attīstības platforma YOU+" sadarbībā ar Liepājas BJC "Jauniešu māja".

Gulbenes novada pagastos visu oktobri notiks pasākumu cikls "Otra tāda nav!", kura ietvaros Rankā (12. oktobris), Stāķos (13. oktobris), Lejasciemā (20. oktobris) un Gulbenē (20. oktobris) notiks T-kreklu dizaina veidošanas darbnīcas. Pasākumi mudinās jauniešus domāt par ilgtspējīgu un zaļu dzīvesveidu. Organizē Gulbenes jauniešu centrs "Bāze".

Arī Rīgā notiks vairāki pasākumi. 16. oktobrī plānota programmas "Erasmus+" jauniešu apmaiņas simulācija, kur kopā ar ārvalstu brīvprātīgajiem jaunieši izspēlēs apmaiņas scenāriju. Savukārt 23. oktobrī jaunieši piedzīvos "Speed-friending Eiropas gaumē", kur "ātro randiņu" formātā iepazīs ārzemju jauniešu pieredzes stāstus. Mēneša noslēgumā, 25. oktobrī, jauniešu centrā "Bambuss" ar siltu tējas krūzi jauniešus gaidīs Projektu stāstu vakars. Pasākumus organizē "Baltijas Reģionālais fonds", "3 D Friends", Rīgas jauniešu centrs "Kaņieris" un "Klubs "Māja"".

17. oktobrī Baldonē jaunieši varēs doties pārgājienā "Time to move – Time to hike", kur Baldones stāstu takā iepazīs dažādus jaunatnes mobilitātes veidus Eiropā. Pārgājienus organizē "Baltijas Reģionālais fonds" un "Jaunatne smaidam".

23. oktobrī Vecumniekos jauniešus iedvesmoties no vienaudžu pieredzes stāstiem par projektiem Eiropā aicina pasākumā "Iespēju pakāpiens", kuru organizē biedrība "Creative Minds for Culture" sadarbībā ar "Jaunatne smaidam". Bet Rēzeknē jaunieši pasākumā "Izvirzi! Notēmē! Trāpi!" varēs ievingrināt roku loka šaušanā un mērķu sasniegšanā. Pasākumu organizēs "Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne".

Līdz 24. oktobrim jaunieši Ķekavā ir aicināti piedalīties "Digitālajā eiro-popielā 2021" un iesniegt savu dažādu gadu Eirovīzijas dziesmu popielas versiju video formātā, rosinot vienaudžus iepazīt Eiropas kultūru un tās radošās izpausmes. Aktivitāti organizē Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centrs.
Noslēdzot kampaņas aktivitātes, 30. oktobrī Jūrmalā notiks "Jauno līderu tikšanās 2021".

Pasākumā ir aicināti piedalīties jaunieši no Pierīgas skolu pašpārvaldēm, jauniešu domēm, jauniešu organizācijām un neformālajām jauniešu grupām, lai veidotu sadarbības tīklu, attīstītu līderību un iedvesmotos jauniem izaicinājumiem Eiropā. Pasākumu organizē "Creative Minds for Culture" sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru un biedrību "Pierīgas partnerība".

Atkarībā no pasākumu formāta paredzētas gan motivējošas balvas dalībniekiem, gan klātienes pasākumos – uzkodas. Pasākumos tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 ierobežošanai, tāpēc lūdzam sekot līdzi katra pasākuma organizatora informācijai par drošību pasākumos. Plašāka informācija par pasākumiem Latvijā un Eiropā pieejama kampaņas "Time to move" mājaslapas aktivitāšu sadaļā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form