Kādus 'Zinātnieku nakts' pasākumus šogad varēs apmeklēt Cēsīs
Foto: Shutterstock

Piektdien, 27. septembrī, interesenti var doties uz daudzveidīgiem pasākumiem Cēsīs, kas saistīti ar nākotnes zinātni un vidi. Ieeja tajos ir bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Zinātnieku nakts Cēsis 2019" pulcēs vairāk nekā 15 zinātnes, jauno tehnoloģiju, izglītības, pārtikas rūpniecības, mākslas, mūzikas tehnoloģiju un citas organizācijas no visas Latvijas, lai interaktīvā un aizraujošā veidā iepazīstinātu ar zinātnes lomu dažādu jomu attīstībā.

"Zinātnieku nakts Cēsis 2019" ir daļa no Eiropas Zinātnieku nakts pasākuma, kas vienlaicīgi norisinās vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir "Zinātne nākotnei".

Ņemot vērā klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus, ar kuriem pasaule saskarsies jau pavisam tuvā nākotnē, Vides risinājumu institūts kopā ar partneriem "Zinātnieku nakts Cēsis 2019" ietvaros vēlas uzsvērt cilvēka, zinātnes, vides un dabas resursu attiecības šodien un nākotnē. Pasākums aicinās ielūkoties divās nākotnes attiecību šķautnēs – cilvēks ekosistēmā un ekosistēma cilvēkā.

Lai izprastu nākotnes attīstības virzienus, kas saistīti ar cilvēka attiecībām un apkārtējo vidi, pasākums piedāvās aktivitātes par tēmu "Cilvēks ekosistēmā", ko būs iespējams apmeklēt Cēsu pilsmuižas klētī (Pils laukums 15). Tur būs iespējams ielūkoties vīzijās par Nākotnes dārzu, Nākotnes pļavām un bezatkritumu nākotni. Apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas ūdenstilpju nākotnes apsaimniekošanas veidiem, pārtiku, ko, iespējams, patērēsim nākotnē – kukaiņiem, kāpuriem un jauniem laukaugu produktiem, jaunajām tehnoloģijām, kuras pielieto vides izpētē, nākotnes lauksaimniecības praksēm un inovatīviem atjaunojamiem resursiem un materiāliem, kurus iespējams izmantot dažādu produktu ražošanai. Pasākuma laikā būs iespējams ielūkoties nākotnē caur divām instalācijām. Viena instalācija parādīs Cēsu nākotnes vīziju, bet otra – visu Latviju klimata pārmaiņu kontekstā.

Savukārt, lai ielūkotos nākotnes cilvēka sajūtu un sociālās pasaules veidošanā, Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" (Lenču iela 11) būs iespēja ieskatīties aktivitāšu sadaļā "Ekosistēma cilvēkā". Tā aptvers tādas aktivitātes kā Nākotnes skaņa – apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latvijā radītām skaņas apstrādes tehnoloģijām, piedalīties modulāro sintezatoru darbnīcā, kā arī visiem kopā radīt interaktīvu modulāru audiovizuālu performanci – "0" skaņas modelēšana. Būs apskatāma mākslinieka Voldemāra Johansona zinātnes un mākslas instalācija "Haosa kinētika". Muzikālajā sadaļā Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar Mākslas telpu "MALA" būs sarūpējuši performances no tādiem māksliniekiem kā Selffish, Alises Klimanskas, Planet of Resistors, Stanislav Yudin un Asnātes Rancānes.

"Zinātnieku nakts Cēsis 2019" aktivitātes piedāvās pasākuma galvenais organizators Vides risinājumu institūts un partneri – SIA "Field and Forest", Mākslas telpa "MALA", Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas Fonds, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, Agroresursu un ekonomikas institūts, Vividly, SIA "ZAAO", Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Dr. Ilga Gedrovica, Zinātkāres centrs "ZINOO", Vizionārās kultūras fonds, "EricaSynths" u.c.

Papildu informāciju par pasākumu atradīsi "Facebook" lapā un "Instagram" kontā.

Iepriekšējā gada Zinātnieku nakts Cēsis video iespējams aplūkot šeit.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Cēsis Zinātnieku nakts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form