Latvijai četri dalībnieki un četras medaļas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē
Foto: Bill Oxford / cc

No 23. līdz 30. jūlijam tiešsaistes režīmā norisinājās Starptautiskā ķīmijas olimpiāde (IChO). Sacensības sākotnēji bija plānots aizvadīt Turcijā, tomēr pandēmijas radīto apstākļu dēļ tā pirmo reizi norisinājās attālināti. Latviju olimpiādē šogad pārstāvēja četri skolēni – visi izcīnīja bronzas medaļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē šogad kopumā piedalījās 231 skolēns no 60 pasaules valstīm. Latviju ķīmijas sacensībās pārstāvēja Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Anete Patrīcija Raiskuma, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolnieks Džonatans Miks Melgalvis, 12. klases skolnieks Edvards Miķelis Mežciems un 12. klases skolnieks Filips Ēcis.

"Tā kā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde šogad norisinājās tiešsaistes režīmā, skolēni sacentās tikai teorētisko uzdevumu risināšanā. Neietekmējoties no šiem apstākļiem, jauniešiem no Latvijas izdevās veiksmīgi aizvadīt olimpiādi un visiem iegūt bronzas medaļas," skolēnu panākumus sacensībās komentē Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes pētnieks Kaspars Veldre.

Teorētiskajā daļā piecu stundu laikā dalībniekiem bija jāizpilda deviņi uzdevumi par visdažādākajām ķīmijas tēmām – sākot ar kaķumētrās esošu kaķus pievilinošu dabasvielu sintēzi un kvantu ķīmijas modeļu pielietošanu burkānu krāsas izskaidrošanā, līdz pat termodinamikai starpzvaigžņu ceļojumos hipotētiskā Visumā.

Latvijas komandu olimpiādē šogad vadīja Kembridžas universitātes Sv. Katrīnas koledžas dabaszinātņu maģistrs Ritums Cepītis un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes maģistrantūras students Nauris Narvaišs.

Latvijas skolēnu dalību Eiropas fizikas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai".

Tags

Ķīmija Latvijas Universitāte Rīgas Tehniskā universitāte Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form