Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās – šiem tematiem pirmssākumi ir saredzami jau pagājušā gadsimta vidū, un to aktualitāte ir tikai pieaugusi. Pieaug dažādu risinājumu skaits, kur tiek izmantots mākslīgais intelekts, tādējādi atvieglojot dažādus iprocesus un ikdienā veicamas darbības. Mūsdienās uzņēmumi ir sākuši saskatīt praktiskas iespējas izmantot tos, lai veicinātu inovatīvu produktu izveidi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā kopienas "The Raccoons" lekciju sērijas "Ievads STEM" epizodē vairāk uzzināsim par to, kas notiek šajos populārajos datorikas virzienos Latvijā, uzzināsim par uzņēmumiem, kuri rada šos risinājumus, lai tālāk tos izmantotu visā pasaulē, kā arī par pētniecības virzieniem, kur zinātnieki pasaules līmenī attīsta kādu no šīm nozarēm.

Par to, cik daudz mašīnmācīšanās devusi valodas attīstībai, stāsta "Tildes" izstrādātājs un pētnieks Rihards Krišlauks. Savukārt Latvijas Universitātes pētnieks Mārtiņš Kālis, kurš tostarp saņēmis arī SIA "Mikrotīkls" stipendiju, atklāj, cik daudz mūsdienās spēj paveikt kvantu datori.

Pēc lekcijas noskatīšanās vari doties uz "The Raccoons" vietni un aizpildīt testu, lai saņemtu balvu par labi padarītu darbu!

Šis ir piektais video lekciju ciklā, ko veido tiešsaistes kopiena "The Raccoons". Kopiena pulcē studentus un vecāko klašu skolēnus, kuri vēlas iepazīt jaunākās tehnoloģijas un programmēšanas prasmes radošā un savstarpējas sadarbības veicinošā vidē.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Datorzinātne The Raccoons Programmēšana Mākslīgais intelekts Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form