Noderīga informācija Latvijas studentiem Apvienotajā Karalistē pēc breksita
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā, ka daļa jauniešu izvēlas studēt ārzemēs, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Apvienotās Karalistes vēstniecību Rīgā ir apkopojusi informāciju tiem, kuri uzsākuši vai plāno uzsākt studijas Apvienotajā Karalistē 2019./2020. mācību gadā un 2020./2021. mācību gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem – studentiem, kuri uzsākuši vai uzsāks studijas 2019./2020. mācību gadā un 2020./2021. mācību gadā, – studiju maksa un pieeja studiju kredītam saglabājas līdzšinējā kārtībā. Šajā periodā mācību maksa ES, tostarp Latvijas, pilsoņiem būs tāda pati kā Apvienotās Karalistes studentiem. Studiju maksa iepriekšējā līmenī saglabāsies visu studiju programmas laiku.

Lai novērstu iespējamos šķēršļus "Erasmus+" mācību mobilitātes aktivitāšu norisei gadījumā, ja Apvienotā Karaliste izstājas no ES bez vienošanās, Eiropas Savienības Padome un Parlaments 2019. gada 25. martā pieņēma ārkārtas pasākumu regulu (2019/499). Šī Regula nodrošina, ka tiem studentiem, kuri brīdī, kad Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības, atradīsies ārzemēs "Erasmus+" programmā, iesāktais mobilitātes periods netiks pārtraukts, ja tas nepārsniedz 12 mēnešus. Sīkāka informācija par regulu latviešu valodā atrodama Eiropas Komisijas mājaslapā.

Ja ES pilsoņi – studenti – bezvienošanās breksita gadījumā ieceļos Apvienotajā Karalistē līdz 2020. gada 30. decembrim, lai uzsāktu studijas 2020./2021. mācību gadā, viņiem būs jāpiesakās Eiropas pilsoņa pagaidu uzturēšanās atļaujai (European Temporary Leave to Remain). Tas pats attiecas uz ES pilsoņiem, "Erasmus+" studentiem, kuri atradīsies Apvienotajā Karalistē izstāšanās brīdī, ja izstāšanās notiks bez vienošanās – viņi var pabeigt studijas un turpināt uzturēties Apvienotajā Karalistē, piesakoties atbilstošajam statusam – pastāvīgajam (settled) vai pagaidu (pre-settled).

Sīkāka informācija studentiem atrodama šādās Apvienotās Karalistes interneta vietnēs:'

  • paziņojums par Angliju šeit.
  • paziņojums par Skotiju šeit.
  • paziņojums par Velsu šeit.
  • paziņojums par Ziemeļīriju šeit.

Plašāka informācija par ES pilsoņu reģistrāciju pastāvīgajam vai pagaidu statusam pieejama Apvienotās Karalistes valdības mājaslapā.

Neskaidrību vai papildu jautājumu gadījumā studenti aicināti sazināties ar savu mācību iestādi Apvienotajā Karalistē. Tāpat studenti aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par breksitu un ES pilsoņu tiesībām Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē mājaslapā un "Facebook" profilā, kur pieejama informācija par iepriekš notikušajiem un plānotajiem informatīvajiem semināriem.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Anglija Ārlietu ministrija Brexit Izglītība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form