Šonedēļ noslēdzas pieteikšanās konkursam 'FIZMIX Eksperiments'
Foto: Publicitātes foto

Vēl līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēniem un skolotājiem ir iespēja pieteikties AS "Latvenergo" rīkotajam fizikas zināšanu konkursam "FIZMIX Eksperiments". Piedaloties konkursā, skolēniem būs iespēja veikt gan teorētiskus, gan praktiskus uzdevumus par zaļo fiziku, kā arī sacensties par vērtīgām balvām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai pieteiktos dalībai konkursā, komanda ar pieciem 8. un/vai 9. klašu skolēniem un vienu skolotāju līdz 26. februāra pulksten 18 jāreģistrē portālā www.fizmix.lv/eksperiments. Jau marta sākumā konkursa dalībnieki saņems un risinās oriģinālus ekspertu sagatavotus fizikas uzdevumus. Savukārt 22. aprīlī septiņas zinošākās komandas – pa vienai no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības, tiksies vērienīgā tiešsaistes finālā, lai labākie, erudītākie un asākie prāti cīnītos par vērtīgām balvām.

Dalība "FIZMIX Eksperimentā" veicina fizikas mācību vielas apgūšanu, kā arī dažādās tēmas un uzdevumi uzlabo skolēnu prasmes. Piedaloties konkursā, jauniešiem būs iespēja gan veikt patlaban tik ļoti iztrūkstošos praktiskos uzdevumus, gan arī darboties komandā. Skolotāji atzīst, ka dalība konkursā ir gaidīts notikums ne tikai skolotājiem, bet arī skolēniem.

Šogad uzmanība pievērsta zaļās fizikas tēmai, kas patiesi svarīga ne tikai jauniešiem, bet arī sabiedrībai kopumā. Konkursa laikā skolēni iegūs jaunas zināšanas un izpratni par dabai draudzīgas nākotnes potenciālu, kā arī veidiem, kā fizikas zināšanas pielietot pavisam ikdienišķās situācijās. Konkurss pielīdzināts valsts atklātajai mācību olimpiādei, taču tā forma un norise ir daudz aizraujošāka un skolēniem saistošāka nekā ierastās mācību olimpiādes.

22. aprīlī vērienīgā konkursa finālā tiks noskaidrota Latvijas erudītākā komanda. Paralēli konkursa finālam tiešsaistē notiks Latvijas Fizikas diena, un ikvienam interesantam būs iespēja skatīties, klausīties un līdzdarboties pasākuma norisē. Notikuma programma būs daudzveidīga un interesanta – paraugdemonstrējumi, iedvesmas lekcijas, labāko komandu un "FIZMIX Skolotājs" apbalvošana, kā arī vēl daudzi citi aizraujoši pārsteigumi.

Tags

Fizika Skola Matemātika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam