Uzņēmumi arvien aktīvāk iesaista studentus inovāciju radīšanā
Foto: Publicitātes attēli

Pirmo reizi starptautiskās inovāciju platformas "Demola Latvia" pastāvēšanas laikā uzņēmumi licencējuši lielāko daļu studentu izstrādāto risinājumu uzņēmējdarbības nākotnes izaicinājumiem. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uzņēmumus un organizācijas turpināt aktīvi sadarboties ar studentiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Risinājumu konceptus licencējuši septiņi no vienpadsmit uzņēmumiem, kuri pieteica problēmsituācijas "Demola Latvia" pavasara sezonai – "Conexus Baltic Grid", "Latvenergo", "Swedbank", "Rimi Baltic", "Munio Candela", "DIMECC" un Mikus Losāns.

Losāns ir pirmais individuālais uzņēmējs, kurš iesniedza problēmsituāciju – aicināja studentus identificēt biznesa iespējas elektroauto nozarē. Studentu komanda piedāvāja personalizētu risinājumu klientam piemērotākā elektroauto izvēlei.

""Demolu" redzu kā šobrīd vislabāko iespēju Latvijā pārbaudīt jaunas biznesa nišas ar speciāli atlasītām studentu komandām. Mana elektroauto komanda izstrādāja biznesa idejas koncepciju un minimālo produktu. Ceru, ka no šī rezultāta izdosies izveidot "start-up" komandu," pauž Losāns, Latvijas/Šveices jaunuzņēmuma "TrustSearch" dibinātājs.

"Demola Latvia" ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā biznesa vidē un saņemt 200–228 eiro lielu ikmēneša stipendiju, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem.

To apliecina AS "Latvenergo" valdes loceklis Kaspars Cikmačs: ""Latvenergo" koncerns sadarbībā ar Latvijas augstskolām regulāri iesaistās izglītību veicinošos projektos un "Demolu" var uzskatīt par veiksmīgu sadarbības piemēru. Studentiem tā ļauj parādīt savus talantus izaicinājumu risināšanā un gūt jaunas zināšanas. Savukārt uzņēmumā ieplūst radošas idejas, kas sekmē virzīt un inovēt produktus, ko pieprasa sabiedrības intereses. Rekomendējam turpmākajās "Demola Latvia" sezonās iesaistīties arī citiem uzņēmumiem."

"Latvenergo" izaicināja studentus piedāvāt idejas elektromobilitātes produktu un pakalpojumu veicināšanai. Studentu komanda izstrādāja astoņus ideju konceptus, piemēram, ieteica teritorijas uzlādes staciju izvietošanai, priekšlikumus elektroauto parka dīkstāves optimizācijai, apkopoja iespējamos ieguvumus no transportlīdzeklis-tīkls (V2G) tehnoloģijas utt.

Ar "Demola Latvia" pieredzes stāstiem var iepazīties video:

Uzņēmumi savu interesi par dalību programmā var darīt zināmu līdz 19. jūnijam, aizpildot anketu (klikšķini šeit).

Programmu īsteno RTU sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā piedalīties un saņemt stipendiju var jebkuras augstskolas studenti, kuri ir sekmīgi un bez studiju parādiem.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Inovācijas Latvijas Universitāte Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form