embedded_article_video:50648037

Ministru kabinets, kuru vadītu "KPV LV" partijas premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems, vairs nav iespējams, pārliecināti vairāki politiskie spēki, kuri pēdējās nedēļās piedalījušies valdības sarunās. Neīstenojama politiķiem šķiet arī Gobzema iecere par "profesionāļu valdību", kura tiek vērtēta kā slikta scenārija mēģinājums ievilkt valdībā partiju "Saskaņa", vai arī tiek "nokristīta" par plānu "Š" jeb bijušā politiķa un tagadējā uzņēmēja "Aināra Šlesera Ministru kabinetu".

"Delfi" jau ziņoja, ka piektdien izjuka arī Valsts prezidenta nominētā Gobzema līdz šim vadītās valdības veidošanas sarunas. Balsojumam viņš parlamentā tagad virzīšot "profesionāļu valdību". Īsi pēc šiem notikumiem "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā pie viena galda sēdās valdības sarunās iesaistīto partiju pārstāvji: Ralfs Nemiro ("KPV LV"), Jānis Bordāns (JKP), Juris Pūce (AP), Roberts Zīle (NA), Edgars Tavars (ZZS) un Raimonds Čudars (JV).

Nacionālās apvienības politiķis skaidroja, ka patlaban parlaments ir ļoti sadrumstalots un arvien varas spēki pārnesas ārpus parlamenta. Patlaban Ministru prezidenta amatam nominētā Gobzema piedāvājums par "profesionāļu valdību" neesot labs risinājums un drīzāk valdības veidošana būtu jāuztic vienam nepolitiskam cilvēkam, ministru amatos atstājot politiķus.

Esošajā situācijā ir jāsāk domāt un meklēt bezpartejisks premjera amata kandidāts, vislabāk, no akadēmiskajām aprindām, piektdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" sacīja Zīle.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Artuss Kaimiņš Jānis Bordāns Juris Pūce Ministru kabinets Roberts Zīle Saeima Saskaņa Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form