Zinātnieki atdzīvina 700 gadu vecu ūdens blusu
Foto: Publicitātes foto

Amerikāņu zinātnieki veiksmīgi atdzīvinājuši ūdens blusu (Daphnia pulicaria) oliņas, kas 700 gadus ilgi bija dusējušas vienā no Minesotas ezeriem.

Kā liecina raksts žurnālā "Ecology Letters", šīs, visticamāk, ir visvecākās dzīvas radības oliņas, kādas jebkad atgrieztas dzīvē.

Ūdens blusas ezerā atklātas, pārbaudot ūdens ķīmisko sastāvu, un izrādījās, ka lielais fosfora daudzums ezerā šīs blusas padarījis par sava veida "laika kapsulām".

Patiesībā gan dažāda vecuma ūdens blusu oliņas no ezera tika izņemtas 2009. gadā, bet tikai tagad pēc ilgstošiem DNS pētījumiem bijusi iespēja tās atdzīvināt. Zinātnieki gribējuši dzīvību atgriezt arī senākiem eksemplāriem, taču tas nav izdevies.

Kā rakstā vēsta Oklahomas universitātes pētnieks Lourenss Veiders, iespējams, ka praktiska nozīme šim atklājumam ir neliela, taču tas uzskatāmi liecina, kā cilvēku saimnieciskā darbība visos laikos ietekmējusi pasaules floru un faunu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form