Balsojuma tracis 'Supernovā': 'Riga Reggae' apšauba lēmumu finālam virzīt trīs dalībniekus
Foto: Publicitātes foto

Negaidītu jezgu radījis Latvijas televīzijas dziesmu un izpildītāju konkursa "Supernova" otrā pusfināla interneta balsojums – tehnisku ķibeļu dēļ tas anulēts, kas ļāvis finālā iekļūt Markum Rivam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aicinājumu pārskatīt balsošanas rezultātus konkursa "Supernova" organizatoriem bija izplatījusi muzikālā apvienība "Riga Reggae", kuras foto interneta balsošanas lapā bija pievienots pie izpildītāja Ritvara vārda, tādējādi, iespējams, maldinot potenciālos balsotājus.

Pēc šī aicinājumu arī tika lemts interneta balsojumu anulēt, bet grupai "Riga Reggae" tas finālam kvalificēties vienalga neļāva, un muzikālā apvienība izplatījusi paziņojumu, kurā apšauba to, ka pārpratuma risināšana notikusi saskaņā ar konkursa nolikumu.

"Atsaucoties uz saņemto Latvijas Televīzijas paskaidrojumu par radušos kļūdu konkursa "Supernova 2018" 2. pusfināla balsošanas kārtībā, vēlamies vērst uzmanību, ka tas nav saskaņā ar konkursa nolikuma 3.3.2 punktu:

3.3.2. No katra pusfināla Konkursa finālā iekļūs divi dalībnieki, ko noteiks telefona, interneta, "Spotify" un žūrijas vērtējums. Precīzs dalībnieku atlases kārtības un balsošanas nolikums tiks publicēts Konkursa mājas lapā.

Saņemtajā Latvijas Televīzijas paskaidrojumā minēts:

Izvērtējot radušos situāciju, konkursa rīkotāji ir pieņēmuši lēmumu anulēt interneta balsošanas rezultātus, kas iegūti no balsojuma "Supernova" mājas lapā. Apkopojot rezultātus bez interneta balsojuma, otro vietu šajā pusfinālā ieņem Markus Riva, tāpēc viņam tiks nodrošināta iespēja piedalīties konkursa finālā 24. februārī.

Ritvars, kurš pēc balsošanas rezultātu pārskatīšanas ierindojas trešajā vietā, saglabā savu vietu finālā, apstiprina konkursa producente un projekta "Supernova 2018" vadītāja Ilze Jansone. Arī pārskatot balsošanas rezultātus, grupa "Riga Reggae" nav iekļuvuši konkursa finālā.

No 2. pusfināla izvirzot konkursa finālā trīs dalībniekus, Latvijas Televīzijas sniegtais paskaidrojums ir pretrunā ar konkursa "Supernova 2018" balsošanas nolikuma 1.1.1 punktu:

1.1.1. No katra pusfināla (3.02., 10.02., 17.02.) fināla raidījumam kvalificējas divi dalībnieki, kuri ieguvuši divas augstākās vietas skatītāju balsojuma un žūrijas vērtējuma apkopojumā

Atsaucoties uz konkursa "Supernova 2018" balsošanas nolikuma 7.4 punktu aicinām sniegt informāciju, kas tehniski nedarbojās interneta balsojuma sistēmā. Mēs norādījām kļūdu ar nepareizi ievietotu attēlu, kura dēļ konkursa dalībnieks Ritvars iespējams tika pie papildus balsīm auditorijas neuzmanības dēļ. Mūsuprāt, kļūda radusies cilvēciskā faktora, ne tehnisku iemeslu dēļ.

7.4 Ja tehnisku iemeslu dēļ nav notikusi Skatītāju internetbalsošana un nav pieejams Skatītāju internetbalsojums, par skatītāju balsojumu uzskatāms Skatītāju telefonbalsojums," savā paziņojumā vēsta "Riga Reggae".

"Mūsu rokās ir stiprākais zobens pasaulē – vārds. Un vārds, tās ir mūsu dziesmas," vēl norāda "Riga Reggae" līderis Horens Stalbe.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Televīzija Markus Riva Riga Reggae Supernova
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form