Foto: Maija Sjomkāne

Iedvesmojoties no izdevniecības "Liels un mazs" populārās dzejas bilžu grāmatu sērijas "Bikibuks" grāmatiņām, radīta jauna mūzikas grupa "BikiGRUPA, kas laidusi klajā debijas albumu "BikiDZIESMAS".

Kā "Delfi" informē grupas pārstāvji, albums jau no 2. marta ir pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās. Savukārt “BikiDZIESMU” atvēršanas svētkus klātienē kopā ar “BikiGRUPU” varēs svinēt svētdien, 24. martā pulksten 15 kinoteātrī “Splendid Palace”.

Atgādinām, ka “Bikibuka” sērijā izdots 101 dzejolis, un daudzi no tiem jau ir labi pazīstami arī kā dziesmas bērniem. Jaunajā albumā “BikiDZIESMAS” iekļautas gan Valtera Kaminska, Jāņa Sildega, Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas, ko jau iemīļojuši dažādu paaudžu klausītāji, gan jaunas kompozīcijas, kuru autori ir “BikiGRUPAS” dalībnieki. Kā īpašs pārsteigums klausītājiem tiek solīts Hardija Lediņa un Jura Boiko dziesmas “Ciku caku caurā tumba” mūsdienu interpretācija. Varēs dzirdēt mūzikā ietērptus klasiķu Rūdolfa Blaumaņa, Viļa Plūdona, Ojāra Vācieša un citu izcilu latviešu dzejnieku darbus.

Grupa veidojusies, sadarbojoties ar izdevniecību “Liels un mazs”. “Šis albums nebūtu tik īpašs bez dzejnieces Ineses Zanderes klātbūtnes. Vairākus Ineses Zanderes dzejoļus viņas pašas lasījumā būs iespējams dzirdēt gan albumā, gan arī prezentācijas koncertā kinoteātrī “Splendid Palace”, kur Inese Zandere pievienosies “BikiGRUPAS” muzikālajam ceļojumam,” vēsta grupas pārstāvji.

“BikiGRUPA” ir piecu draugu, jaunu mūziķu apvienība. Ikdienā viņi ir arī mūzikas pedagogi, kas strādā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, un ir izjutuši, cik aizrautīgi var kopā ar bērniem klausīties, radīt un dzīvot mūzikā. “BikiGRUPAS” mērķis nav vienkārši rakstīt un atskaņot bērnišķīgas dziesmas, bet gan sniegt bērniem aizraujošu muzikālu pieredzi, kas rosina iepazīt mūzikas, dzejas un mākslas pasauli jaunās krāsās un skaņās. Tām ģimenēm, kas savā grāmatplauktā krājušas sērijas “Bikibuks” grāmatiņas, būs īpaši interesanti salīdzināt dzejas muzikālās interpetācijas ar mūsdienu latviešu mākslinieku veidotajām ilustrācijām.

Biļetes uz “BikiDZIESMU” koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!