Foto: Publicitātes foto

Festivāls "Laba daba" papildina ārvalstu mākslinieku programmu ar mūziķiem no Tanzānijas, Pakistānas un Ukrainas. Jau vēstīts, ka festivāls Līgatnes "Ratniekos" šovasar notiks no 12. līdz 14. jūlijam.

Festivālā uzstāsies "Abeneko & The Positive Mind" no Tanzānijas, "Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek" no Pakistānas, kā arī ukraiņu post-punk mūziķi "BaWN", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

"Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek" ir duets, kuru bieži dēvē par dvīņiem mūzikā – tradicionālās cītaras skaņas un elektroniskās mūzikas ritmi saplūst jaudīgā, dejojamā kopumā, kurš nesen izdots ierakstā "Sufi Dub Brothers". Viktors Mareks (Viktor Marek) dzimis Pakistānas lielākajā pilsētā Karači, taču nu jau dzīvo Vācijā, kur ir līdzīpašnieks mazam, bet ietekmīgam Hamburgas elektroniskās mūzikas klubam "Golden Pudel". Reizēm ar pseidonīmu Sufistep, viņš savā mūzikā apvieno hip-hop, acid jazz un dub ietekmes. Savukārt Ašrafs Šarifs Hāns (Ashraf Sharif Khan) ir cītarists no Lahoras un viņa ģimenes vīrieši bijuši cītaras mūziķi vairākās paaudzēs. Tāpat kā viņa tēvs un vectēvs, arī Ašrafs ir "poonch gharana" cītarspēles tradīciju turpinātājs. Abu mākslinieku atšķirīgās mūzikas skatuves saplūst vienā, veidojot enerģisku elektronisku ritmu caurvītu, bet dienvidāzijas tradicionālajā mūzikā balstītu skaņas ceļojumu.

"Abeneko & The Positive Mind" ir Tanzānijas mūziķa, horeogrāfa un komponista Abeneko projekts, kurš savā mūzikā apvieno singeli, funk, afro beat un tradicionālās Swahili mūzikas skaņas. Apvienība daudz koncertējusi ne tikai Austrumāfrikā, bet arī Eiropā un ASV, klausītājus iepazīstinot ar Tanzānijas kultūru un skaņām.

Aktuālais un pieredzes bagātais ukraiņu post-panka projekts "BaWN" festivālā ieradīsies un uzstāsies četru mūziķu sastāvā, un sniegs īpašu programmu tieši "Labas Dabas" publikai. "BaWN" ar tekstiem skarbi atgādina par dzīvi kara plosītā valstī, tomēr jaudīgais skanējums apliecina padošanās neiespējamību, vēsta "Labas dabas" komanda. Šobrīd mūziķi radoši spēj sadarboties un iespēju robežās koncertē. "BaWN" muzikālās gaitas sākušās 2022. gadā, izdoti vairāki ieraksti, kā arī radītas muzikālas kompozīcijas sadarbībā ar "Sudno", Luna Rozza, "whitelope", "laang", "Apatia" un citiem.

Jau vēstīts, ka mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" norosināsies jau četrpadsmito reizi daudzus gadus nemainīgajā norises vietā – Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" Līgatnes pagastā, taču šoreiz ierasto augusta sākumu nomainot ar jūlija vidu – no 12. līdz 14. jūlijam. Festivālā uzstāsies arī Islandes elektroniskās mūzikas grandi "GusGus", pašmāju apvienības "Laika suns", "Dzeltenie pastnieki", "Oranžās brīvdienas", "Baložu pilni pagalmi", "Jakob Noiman Festival Band", "Inokentijs Māpls" un daudzi citi. Programma tiks papildināta, gan ar skatuves mākslas, kino, amatniecības un plašu aktivitāšu programmu dažāda vecuma grupām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!