Foto: Publicitātes foto

VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotais "Rīgas festivāls" šogad norisināsies no 7. līdz 20. jūnijam vairākās Rīgas koncertzālēs un Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Kā "Delfi" informē rīkotāji, festivālā uzstāsies eksotiskā kubiešu džeza dziedātāja Daime Arosena (Dayme Arocena) un ritma virtuozs, "Grammy" balvas ieguvējs Jaroldi Abreu Robless (Yaroldy Abreu Robles). Vērienīgu koncertu piedzīvos "Sinfonietta Rīga" kopā ar spožo pianistu Georgiju Osokinu. Savukārt festivālu atklās īpašs notikums - astoņi pasaules pirmatskaņojumi, latviešu komponistu jaundarbi, kas apvienoti koncertprogrammā "Bezgalības krelles", diriģenta Kaspara Putniņa vadībā tos izdziedās Latvijas Radio koris.

"Rīgas festivālu" 7. jūnija vakarā Lielajā ģildē atklās koncerts, kur uz skatuves kāps Kaspara Putniņa mākslinieciskajā pārziņā esošais Latvijas Radio koris – pasaules mēroga kormūzikas zvaigznes, kuru sniegums novērtēts arīdzan ar prestižajām "Grammy" un "Gramophone" balvām. Kolektīva jaunāko koncertprogrammu "Bezgalības krelles" veido astoņu dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi ar Noras Ikstenas radītajiem spilgti tēlainajiem tekstiem, kas apdzied astoņas Saules sistēmas planētas. Jaundarbus Latvijas Radio korim radījuši tādi komponisti kā Arturs Maskats, Santa Ratniece, Anna Fišere, Mārtiņš Viļums, Platons Buravickis, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons un Andris Dzenītis.

Festivāla nākošais koncerts aicina 8. jūnijā doties uz Spīķeru koncertzāli, lai baudītu "Džeza vakaru ar Matīsu Žilinski". Jaunajam pianistam un komponistam saspēlējoties ar saviem pieredzējušajiem kolēģiem – kontrabasistu Andri Grunti un bundzinieku Arti Orubu – varēsim gremdēties atmiņās par bērnības laika smaržām un garšām, izjūtām un piedzīvojumiem.

Kolorītais duets – vijolniece Darja Smirnova un pianiste Roksana Tarvide – "Spīķeru koncertzālē" 13. jūnijā aicinās ļauties Francijas šarmam un izsapņot vasaru Parīzē un laiskajā Rivjērā, Burgundijas laukos un Lamanša tālēs, kopīgi pārlapojot Kloda Debisī, Sezāra Franka un Lilī Bulanžē skaņdarbus.

15. jūnija vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un kritiķu un publikas kvēli mīlētais pianists Georgijs Osokins, kā arī izslavētā Polijas Radio kamerorķestra "Amadeus" diriģente Anna Dučmala-Mroza. Viņu lasījumā piedzīvosim Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu un Ceturto simfoniju, kā arī mūslaiku autoritātes Pētera Vaska "Musica Appasionata".

Foto: Publicitātes foto

20. jūnija vakarā Dzintaru koncertzālē "Rīgas festivālu" noslēgs pasaulslavenā kubiešu džeza dīva Daime Arosena. Saulaino un ekspresīvo kubiešu mūziku viņa izdziedās kopā ar ritma virtuozu, "Grammy" balvas ieguvēju Jaroldi Abreu Robless, džeza vijolnieci – kaislīgu muzikālo robežu pārkāpēju Line Kruse un Latvijas Radio bigbendu. Savukārt 19. jūnija vakarā šos māksliniekus būs iespēja dzirdēt Spīķeru koncertzālē, iedibinātajā koncertciklā "Radio SWH džeza klubs".

"Rīgas festivāls" jau kopš 2011. gada ir stabila Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīves sastāvdaļa, ik pavasari pulcējot spilgtākos pašmāju un ārvalstu mūziķus un piedāvājot stilistiski daudzveidīgas un mākslinieciski augstvērtīgas koncertprogrammas.

Biļetes ir iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!