Foto: AFP/Scanpix/LETA

Sestdien, 18. maijā, Eiropas kultūras galvaspilsētā Tartu 2024 ar iespaidīgu koncertuzvedumu "Kissing Tartu" atzīmēs Igaunijas dalības "Eirovīzijas" dziesmu konkursā 30. gadadienu, kas noslēgsies atbilstoši pavasarim un svētkiem – ar simbolisku kopīgu skūpstu pilsētas rātslaukumā.

Koncertā uzstāsies 20 iemīļoti dziedātāji, tostarp 2014. gada "Eirovīzijas" konkursa uzvarētāja Končita Vursta, portālu "Delfi" informē Tartu - Eiropas kultūras galvaspilsētas pārstāvji.

"Kissing Tartu" ir viens no centrālajiem Tartu 2024 notikumiem, un tā organizatori uz kopīgo skūpstu sagaida tūkstošiem dalībnieku. Koncertuzveduma režisors Ains Mēotsa (Ain Mäeotsa) nešaubās, ka Eiropas kultūras galvaspilsēta un tās viesi būs liecinieki ļoti īpašam notikumam, kas varētu pilnībā lauzt priekšstatu par vēsajiem un atturīgajiem igauņiem.

Foto: Tartu 2024

Bezmaksas koncertā "Kissing Tartu" izskanēs zināmi un jau iemīļoti Igaunijas un "Eirovīzijas" skaņdarbi, kas stāsta par Tartu, Igauniju un Eiropu. Koncerta mākslinieku vidū būs Končita Vursta (Conchita Wurst), Viktors Kroni (Victor Crohne), Līsī Koiksona (Liisi Koikson), Lenna Kūrmā (Lenna Kuurmaa), Ivo Linna un daudzi citi. Koncertuzveduma muzikālais režisors ir Šims Aimla (Siim Aimla), horeogrāfe – Alise Aleksandridi (Alice Alexandridi).

Tartu 2024 radošā direktore Kati Torpa (Kati Torp) aicina koncerta apmeklētājus būt atvērtiem un ļauties svētku noskaņai: "Kopīgais skūpsts var būt gan maigi romantisks, gan drauga skūpsts uz vaiga, gan mīļš apskāviens starp vecākiem un bērniem. Šis sirsnības un mīļuma brīdis sasaucas ar vienu no 2024. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Tartu tēmām – seksualitātes apzināšanos."

Kati Torpa arī norāda, ka Končitas dalība šajā pasākumā ir simboliska vairāku iemeslu dēļ: "LGBT+ tēma Igaunijai ir svarīga. Mēs vēlamies, lai ikvienam būtu iespēja apmeklēt "Kissing Tartu", esot pašam un neslēpjot savu patieso es. Katram cilvēkam ir tiesības dzīvot un mīlēt. Turklāt Končita nāk no Augšaustrijas – tās pilsēta Bādišle kopā ar Tartu šogad dala Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu."

Foto: Publicitātes foto

Koncerta laikā tiks rādīta īsfilma par diviem jauniem zinātniekiem, kuri ar veselīgu humoru un vieglu smaidu cenšas atrisināt skūpstīšanās pandēmijas, kas skārusi Tartu, mistēriju. Zinātnieku lomās iejutīsies aktieri Mārja Johana Megi (Maarja Johanna Mägi) un Karels Poga (Kaarel Pogga).

"Kissing Tartu" koncertuzveduma mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par seksuālo veselību. Pasākums ir daļa no vērienīga seksuālajai izglītībai veltīta projekta, kura centrālais notikums būs 17. maijā – konference "Pirmais skūpsts".

"Kissing Tartu" rīkotāji aicina pasākuma apmeklētājus būt atvērtiem, izrādot cilvēcību un cieņu pret apkārtējiem neatkarīgi no viņu tautības, rases, vecuma, dzimuma un pasaules uzskatiem. Koncertuzvedums Tartu rātslaukumā sāksies 18. maijā pulksten 21.30, ieeja – bez maksas.

Tartu 2024 ir šī gada lielākais notikums Igaunijā – tā organizēšanā ir iesaistīta ceturtā daļa valsts iedzīvotāju. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mākslinieciskā koncepcija un vadmotīvs ir "Izdzīvošanas mākslas" (Arts of Survival). Tās ir zināšanas, prasmes un vērtības, kas palīdzēs dzīvot labāk nākotnē, ar fokusu uz ilgtspēju, kopradi, vietējo unikalitāti, zinātni un tehnoloģijām. Programmas ietvaros gada laikā notiks vairāk nekā 1000 pasākumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!