Foto: Jānis Deinats

Šī gada 23. novembrī, Koncertzālē "Cēsis" gaidāms tradicionālais ikrudens koncerts "Draugi – Andrejam Žagaram", ko Andreja Žagara kultūras attīstības fonds rīko sadarbībā ar koncertzāli un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO).

Kā "Delfi" informē organizatori, šajā reizē opermūzikas vakara īpašie viesi būs divi spoži Bel Canto tenori - Lourenss Braunlijs (Lawrence Brownlee) no ASV un Levī Sekgapene (Levy Sekgapane) no Dienvidāfrikas. Skanēs Rosīni, Doniceti un Belīni operu ārijas un dueti. Pie LNSO diriģenta pults stāsies maestro Aivis Greters.

Viens no koncerta viesiem, Lorenss Braunlijs, ir atzīts par vienu no izcilākajiem māksliniekiem klasiskās mūzikas un operas augstākajā līgā, un izdevums "The Guardian" viņu nodēvējis par "vienu no pasaules vadošajām Bel Canto zvaigznēm". Dziedātājs ir regulārs viesis pasaules nozīmīgākajos operteātros, tostarp Metropolitēna operā, kurā dziedājis kopā ar Elīnu Garanču Rosīni operas "Pelnrušķīte" uzvedumā, Milānas "La Scala", Karaliskajā operā Koventgārdenā, Bavārijas Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Parīzes Nacionālajā operā, "Gran Teatre del Liceu" Barselonā, Teatro Real Madridē, Cīrihes operā un Vīnes Valsts operā. Bijis biežs viesis Bādenbādenes un Zalcburgas festivālos. 2024. gada maijā un jūnijā Lourenss Brounlijs viesosies Milānas "La Scala" un Bavārijas Valsts operā Minhenē.

Tenors sadarbojies ar Andreju Žagaru 2017. gadā, piedaloties viņa rīkotajā koncertā Dzintaru koncertzālē.

Foto: Shervin Lainez

Savukārt, Dienvidāfrikas Republikā dzimušais un Keiptaunas Universitātes mūzikas koledžā izglītību ieguvušais Levī Sekgapene ir Belvederes un Monseratas Kabaljē vokālistu konkursa (2015), kā arī 2017. gada jauno vokālistu konkursa "Operalia" laureāts, un šobrīd ir pieprasīts solists pasaules vadošajos operteātros - Parīzes Nacionālajā operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā, Vīnes Valsts operā, Drēzdenes Zempera operā un Cīrihes operā kopā ar Čečiliju Bartoli. Dziedātāja nākotnes plāni ietver uzstāšanos La Monē operu Briselē, "Gran Teatro del Liceu" Barselonā, kā arī Parīzes Nacionālo operu.

2019. gadā Levī Sekgapene debitēja Zalcburgas festivālā. Dziedātājs uzstājies arī prestižajā Glainbornas festivālā Lielbritānijā, Rosīni Operas Festivālā Pesaro un Doniceti Festivālā Bergamo. Rīgā Sekgapene debitēja 2018. gada Galā Koncertā Rīgas operas festivālā.

Foto: Publicitātes foto

Pie diriģenta pults varēs redzēt Aivi Greteru, kurš savu muzikālo karjeru sācis kā jauniešu kora "Kamēr..." diriģents. Viņa vadībā "Kamēr" kā vienīgais koris pasaulē saņēmis trīs Grand Prix pēc kārtas nozīmīgos festivālos Eiropā. Greters diriģējis Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, "Sinfonieta Rīga", Norvēģijas radio orķestri, Bambergas simfonisko un Berlīnes vācu simfonisko orķestri, Stokholmas Karaliskās filharmonijas un Zviedrijas radio simfonisko orķestri, kopā ar Parīzes filharmonijas orķestri kā asistentdiriģents piedalījies nozīmīgajā Eksanprovansas festivālā, bet 2024. gada martā diriģējis koncertu prestižajā Berlīnes Filharmonijas zālē.

No 2024. līdz 2027. gadam Aivis Greters turpinās darbu Gēteborgas operā galvenā viesdiriģenta statusā.

Kopš 2019. gada, tuvu Andreja Žagara dzimšanas dienas mēnesim - oktobrim, Koncertzālē "Cēsis" notiek Andrejam veltīti opermūzikas koncerti, kuros klausītājiem ir bijusi iespēja baudīt tādus pasaulē atzītus operdziedātāju kā Kristīne Opolais, Irēne Teorīne, Oļesja Petrova, Smika Grigorjana, Džonatans Tetelmans, Nora Suruzjana, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš un citi. Koncertiem muzikālo krāšņumu ik gadu piešķir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Andrejs Žagars ((1958- 2019) bija latviešu aktieris, režisors un uzņēmējs. No 1996. līdz 2013. gadam Žagars bija Latvijas Nacionālās operas direktors.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!