Foto: Publicitātes foto

Mūzikas un sporta festivālā "Fonofest", kas 13. un 14. jūlijā Uplandos pie Cēsīm norisināsies jau astoto gadu, uzstāsies Dānijas muzikālā apvienība "The Asteroids Galaxy Tour". Festivāla grupu sarakstu papildina arī Gacho, "Satellites LV", Lietuvas "Colours of Bubbles" un britu "Phonoma", vēsta festivāla rīkotāji.

Dānijas alternatīvā popmūzikas apvienība "The Asteroids Galaxy Tour" Baltijā viesosies pirmo reizi. Grupas vārds pasaulē izskanēja ar debijas albuma "Fruit" singliem "The Golden Age" un "Around the Bend" 2008. gadā. Aizvadījuši neskaitāmus koncertus visā pasaulē, tai skaitā devušies Eiropas turnejā kopā ar Katy Perry, apvienība sevi pierādījusi kā neapšaubāmi unikālu un oriģinālu koncertgrupu, šā gada sākumā atgriežoties ar albumu "Out Of Frequency" un singlu "Heart Attack".

Kaut arī grupas kodolu viedo soliste Mette Lindberg un dziesmu autors Lars Iversen, par grupas specifisko un psihodēlisko skanējumu koncertos gādā sešu cilvēku sastāvs, ko šogad varēs baudīt uz "Fonofest" galvenās skatuves sestdienas vakarā.

Tāpat festivāla programmu papildina pašmāju apvienība "Satellites LV", kas pamazām klausītājiem nodod jaunāko albumu "Pagrīdē". Līdz šim grupa "Fonofest" uzstājusies vienu reizi – 2010. gadā un šogad būs redzami kā viena no "Red Bull Tourbus" skatuves galvenajām grupām.

Vienu no aktīvākajiem priekšnesumiem pagājušajā gada "Fonofest" sniedza pašmāju elektrohopa mūziķis Gacho, kurš arī šogad atgriezīsies kopā ar pilnu pavadošo sastāvu, lai vēlreiz iesaistītu publiku spēcīgajā enerģijas apmaiņā un radītu ne mazāk eksplozīvu šovu kā pērn, vēsta festivāla rīkotāji.

Lietuvu šogad festivālā pārstāvēs apvienība no Šauļiem – "Colours Of Bubbles". Apvienojot modernu indie ar zināmām eiropeiska kantri iezīmēm, grupa ir nonākusi pie unikāla skanējuma. Iegūstot vairākas atzinības un balvas, tai skaitā uzvarot nominācijās "Gada dziesma" un "Labākā roka apvienība", COB noteikti ir šobrīd viena no aktuālākajām Lietuvas grupām.

Savukārt britu mūziķis Gavin O'Brian ar grupu "Phonoma" šā gada janvārī sniedza uzstāšanos Cēsu "Fonoklubā".

Festivāls "Fonofest" Uplandos pie Cēsīm norisināsies jau astoto gadu, pulcējot vairākus tūkstošus apmeklētājus no visas valsts. Kaut arī festivāla programma vēl tiks papildināta, starp jau apstiprinātajām grupām ir tādas apvienības kā "Pērkons", "Labvēlīgais Tips", "Astro'n'Out", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Deep Insight" (Fin), "Malcolm Lincoln" (Ee), "Sound Poets", "Linga", "Laime Pilnīga", "Beans On Toast" (UK), "The Happy Endings" (Au) un "Transleiteris".

Biļetešu cena – 15 lati, tās pieejamas visos "Biļešu servisa" tirdzniecības punktos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!