Foto: Publicitātes foto
Festivāla "Positivus" rīkotāji ir apstiprinājuši vienas no šī brīža populārākajām britu popmūziķēm pasaulē Elijas Goldingas nejauši "Facebook" profilā publiskoto festivāla plakātu, kurā redzamas arī līdz šim vēl neizziņotas grupas - šovasar Latvijā uzstāsies arī "Elbow", Anna Kalvi, "Future Islands", "AlunaGeorge", Chet Faker un "NONONO".

"Elbow" ir viena no retajām grupām, kuru klausoties raud arī īsti vīrieši, un iepēju uzstāties miljardu auditorijas priekšā tā ir nopelnījusi ar pacietīgu un kvalitatīvu darbu. Ierakstījuši Londonas Olimpisko spēļu himnu "First Steps", 2008. gadā ieguvuši prestižo "Mercury" balvu, kā galvenie mākslinieki spēlējuši uz Glastonberijas skatuves, briti nebūt negrasās samazināt apgriezienus. Martā klajā nāca nu jau sestā apvienības plate "The Take Off And Landing Of Everything", kas jau atkal saņēmusi ļoti pozitīvas kritiķu un klausītāju atsauksmes.

Tiklīdz trauslajai būtnei ar vienmēr spilgti sarkanajām lūpām Anna Kalvi tiek dota iespēja parādīt klausītājiem savas fantastiskās ģitārspēles prasmes un lielisko vokālu, viņa pārtop par femme fatale. Kopš 2011. gada rudens, kad mūziķe pirmo reizi viesojās Latvijā, viņa ir tikusi nominēta "Mercury" un "BRIT Awards" balvām, ierakstījusi dziesmu ar grupu "Noah And The Whale" un izdevusi kritiķu atzīto albumu "One Breath", kura dziesmas vēl vairāk izceļ Kalvi unikālo muzikālo rokrakstu.

"Future Islands" noteikti ir viena no hipsterīgākajām grupām, kas šogad uzstāsies festivālā. Grupas singli tika izdoti jau 2006. gadā, taču tikai līdz ar martā izdoto "Singles", pateicoties izciliem priekšnesumiem ASV vakara šovos, amerikāņiem līdz galam ir izdevies no melomānu mūzikas atskaņotājiem nokļūt plašākā apritē. Grupas firmas zīme ir tās vokālista Gerita Velmersa vienlaikus zemais, aizsmakušais un trauslais vokāls un mūzika, kurā nav atrodams nekā lieka.

Pēdējos gados atdzimšanu piedzīvo Apvienotās Karalistes elektroniskās mūzikas skatuve, kur vieni no pamanāmākajiem un interesantākajiem pārstāvjiem ir AlunaGeorge. 2. vietas ieguvēji "BBC Sound of 2013" un "BRIT Awards 2014" nominanti savā mūzikā sakausē deviņdesmito gadu r'n'b, mūsdienu popmūzikas, UK Garage un hausmūzikas ietekmes, izdekorējot tās ar Alunas Frensisas meitenīgi unikālo vokālu, tādējādi radot kokteili, ko viegli atpazīt pat šī brīža elektroniskās mūzikas pārpilnībā.

Dziesminieku Chet Faker mierīgi varētu dēvēt par Austrālijas atbildi Džeimsam Bleikam, ja vien viņš nebūtu tik talantīgs mūziķis, ka šādi salīdzinājumi drīzāk ir nevis uzslava, bet gan radošo spēju nenovērtēšana. 2012. gadā Austrālijas "Rolling Stone" viņa debijas EP "Thinking In Textures" atzina par labāko neatkarīgo ierakstu, tomēr tas ir tikai pirmais melburnieša karjeras pakāpiens. 2013. gadā viņa dziesma tika izmantota ASV populārākās pārraides – "Super Bowl" – translācijas reklāmas pauzes laikā, savukārt šogad Chet Faker aktīvi strādā pie arvien lielāku skatuvju iekarošanas arī Eiropā – to nodrošināt palīdz kritiķu augsti vērtētais debijas albums "Built On Glass" un tā vadošais singls "Talk Is Cheap".

Zviedru indīpopa pārstāvji "NONONO" savā salīdzinoši ļoti īsajā karjerā, kas aizsākās 2012. gada pavasarī, jau ir paspējuši sevi pierādīt kā ļoti lipīgu un pozitīvu melodiju radīšanas meistarus. Tam lielisks piemērs ir līdz šim grupas lielākais hits "Pumpin Blood".

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu - 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, "Biļešu Serviss" kasēs un "Nordea" bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!