Foto: F64

Svētdien, 25.maijā, topošo akadēmiskās mūzikas zvaigžņu konkursa "Radīti mūzikai" finālā uzvarēja tubas spēlētājs Kaspars Šmits. Viņš ieguva arī simpātiju balvu.

Viņš arī ieguva vienreizēju finansiālo stipendiju muzikālajai izaugsmei 1000 eiro apmērā no "Bigbank" un "Latvijas Koncertu" dāvāto iespēju uzstāties kopā ar Liepājas simfonisko orķestri Dzintaru koncertzāles 2014. gada sezonas atklāšanas koncertā.

Otrajā vietā palika pianiste Katrīna Gupalo, bet trešajā vietā palika čellists Marks Viļenskis.

Jau vēstīts, ka 18. maijā, šova pusfināla sacensībās tika noskaidroti dalībnieki, kuri cīnījās par laureāta titulu.

Finālā iekļuva pianiste Gupalo, tubas spēlētājs Šmits un Viļenskis, bet sacensības pameta dziedātāja Marlēna Keine un sitaminstrumentālists Mikus Bāliņš.

Jaunā pianiste Katrīna Gupalo (23) mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 2. kursa maģistrantūrā profesora Sergeja Osokina klavieru klasē un ir uzņemta Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā.

Katrīna uzskata, ka mūzikai pievērsusies lielā mērā pateicoties ukraiņu asinīm - viņas tēta mamma ir ukrainiete. Katrīna savā īpašumā gribētu iegūt gan savas "Steinway" klavieres, gan motociklu.

Kaspars Šmits (22), kurš spēlē iespaidīgo pūšaminstrumentu tubu, aptuveni četrpadsmit gadu vecumā bija izlēmis izstāties no Smiltenes mūzikas skolas un tagad lielu paldies var teikt savam skolotājam par pūlēm viņu noturēt mūzikas lauciņā. Nākotnē viņš vēlētos spēlēt Latvijas Nacionālajā operā un uzstāties kopā ar pasaulslaveno tenoru Andrea Bočelli.

Marks Viļenskis (18), kurš apgūst čella spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, atzīst, ka mūzikas ceļu izvēlējies, pateicoties ģimenes ietekmei. Viņš no agras bērnības atceras vecvecmāmiņas Nadeždas dziedātās dziesmas, savukārt apgūt čella spēli izvēlējies tēvoča čellista Ruslana Viļenska iespaidā. Nākotnē topošais mūziķis vēlētos piedalīties "Verbier" festivālā Francijā, kā arī uzstāties kopā ar pazīstamo koklētāju Laimu Jansoni.

Raidījuma ģenerālsponsors ir tirdzniecības centrs "Origo", kas piešķīra arī simpātiju balvu Kasparam Šmitam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!