Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajās dienās uzsākts portāla "Alternative.lv" gada balvas balsojums, kurā klausītāji un žūrija noskaidros labākās grupas piecās nominācijās. Balvu pasniegšana norisināsies 6. februārī klubā "Nabaklab" un tajā piedalīsies grupas "F[ei]K", "Sanctimony" un "ILLa".

Pasākuma pārstāvji stāsta, ka 2014. gads Latvijas alternatīvajai skatuvei ir bijis notikumiem bagāts - piedzīvotas gan jaunu grupu debijas, gan spilgtas atkalapvienošanās no mūziķiem, kurus daļa klausītāju bija atzīmējusi pašmāju mūzikas arhīvā.

Tieši šī iemesla dēļ "Alternative.lv Gada balva" īpaši šim gadam ir pievienojusi jaunu kategoriju - "Gada atgriešanās". Tāpat klausītājiem ir iespējams balsot par saviem favorītiem kategorijās "Gada albums", "Gada video", "Labākā jaunā grupa" un "Zelta bumbieris".

Balsot iespējams internetā.

Pirmo reizi balvu sadalījumu noteiks gan skatītāju balsojums, gan pieaicinātas žūrijas viedoklis, ko sastādīs Dambis no grupas "Inokentijs Mārpls", Uldis Rudaks, Deniss Denisenko, Edgars Āboliņš, Jānis Jansons, kā arī portāla "Alternative.lv" pārstāvji.

Balvu pasniegšanas koncerts 6. februārī norisināsies klubā "Nabaklab" un to vadīs romantiskais duets "Čipsis un Dullais". Vienu no 2014. gada pārsteigumiem pašmāju andergrounda skatuvē sarūpēja grupa F[ei]K, kura pēc vairāku gadu pauzes ir apvienojusies, lai aizvadītu dažus koncertus - tostarp ar nostaļģisku uzstāšanos grupa priecēs arī Gada balvas apmeklētājus, vēsta pasākuma pārstāvji.

Tāpat par vakara muzikālo noformējumu gādās vieni no Latvijas metāla scēnas ilgdzīvotājiem - grupa "Sanctimony", jaunie Liepājnieki "ILLa", kā arī grupa "Zaķis".

Portāls "Alternative.lv" darbību uzsāka 2000. gadā, kad, pieaugot Latvijas neatkarīgās mūzikas kustībai, tas kļuva par informatīvu platformu hardcore/punk/ska scēnai. Pēc slēgšanas 2007. gadā, tas ar jaunu sparu atkal atsāka savu darbību 2012. gadā par vienu no ikgadējām tradīcijām uzturot gada balvas pasniegšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!