Foto: Publicitātes foto
19. martā klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies slovēņu industriālā roka grupa "Laibach", prezentējot savu jaunāko albumu "Spectre". Grupa Latvijā viesosies otro reizi.

"Laibach" ir slovēņu avangarda mūzikas grupa, īpaši asociēta ar industriālās un neoklasiskās mūzikas novirzieniem, kā arī "Neue Slowenische Kunst" kustību, kuru 1984. gadā tā lielā mērā aizsāka.

"Laibach" savu darbību sāka 1980. gada 1. jūnijā Trbovljē, Slovēnijā (tajā laikā vēl Dienvidslāvijā) un kopš tā laika kļuvusi par vienu no spilgtākajām žanra pārstāvēm un daudzu citu populāru mūziķu, tādu kā vācu "Rammstein", iedvesmas avotu.

Šobrīd "Laibach" devušies ilgstošā pasaules koncertturnejā, klausītājiem prezentējot savu jaunāko albumu "Spectre", kurš idejiski turpina grupas iepriekšējā veikuma – atzinīgi vērtētā konceptalbuma "Volk" aizsāktās tēmas.

Ar savu jauno albumu "Laibach" nonākuši sev neierastā un riskantā pozīcijā – iepriekš vienmēr apspēlējot un analizējot politiskas tēmas, taču nepozicionējot sevi kā politiski orientētu apvienību, šoreiz grupa nebaidās runāt par saviem politiskajiem uzskatiem, tādējādi, iespējams, uz visiem laikiem zaudējot savu brīvību spēlēties ar bieži pretrunīgiem un riskantiem tematiem.

Klubs "Melnā Piektdiena" atrodas Brīvības ielā 193c. Ieeja no plkst. 21:00, koncerta sākums plkst. 22:00, biļetes pieejamas visās "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā. Koncertu rīko radio "Naba" klubs "Nabaklab". Pirmās simts biļetes pieejamas par īpaši izdevīgu cenu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!