Foto: Publicitātes foto

9. maijā Durbes luterāņu baznīcā savu vienīgo koncertu Baltijā sniegs ukraiņu izcelsmes pianists Ļubomirs Meļņiks (Любомир Мельник).

"Ļubomirs Meļņiks ir īstens inovators. Mākslnieks, kas allaž meklējis jaunus virzienus laikmetīgajā mūzikā. Akadēmiski skolojies un pagājušā gadsmita 70. gadu minimālistu kustības iedvesmots ukraiņu pianists ir radījis pats savu klaviermūzikas valodu. Tā savu nosaukumu - "nepārtrauktā mūzika" (no 'continuous music' angļu val.) - ieguvusi, pateicoties muzicēšanas manierei, kas neļauj skaņas plūdumam aprauties vai pārtrūkt," stāsta koncerta organizatori.

Meļņiks ir dzīvs pilnīgas nodošanās savam instrumentam apliecinājums, jo nepaguris meklē jaunus paņēmienus nepārtrauktas muzicēšanas kompozīcijā. Viņš vienlīdz lielu vērību pievērš gan instrumenta skanējumam, gan harmonijām un melodismam. 

Koncerta organizatori uzsver, ka, pateicoties straujai un sarežģītai nošu aušanai, Ļubomirs Meļņiks tiek uzskatīts par vienu no pasaulē visveiklāk muzicējošajiem pianistiem. Viņa virtuozā klavierspēles tehnika rada virstoņus, kas jaucas, savā starpā saduras un brīžiem pat rada jaunas melodijas, tādējādi sākotnējo kompozīciju pārvēršot līdz nepazīšanai. Lai ko tādu paveiktu, nepieciešamas īpašas iemaņas. Tādas, kuras Meļņiks pacietīgi un mērķtiecīgi kopis daudzu gadu garumā. 

Līdzīgi, kā saksofonista Kolina Stetsona (Colin Stetson) koncerts pagājušā gada jūlijā, arī Ļubomira Meļņika uzstāšanās Durbē notiek piektā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" gaidās, kas Durbē notiks š. g. 23. un 24. oktobrī.

Biļetes uz koncertu 9. maijā nopērkamas inernetā. Lētākās no tām tika izpirktas īsi pēc nonākšanas tirdzniecībā. Šobrīd to cena ir 17.00 EUR, bet, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā stingri ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!