Starptautiski atzītā igauņu grupa "Ewert and The Two Dragons" sestdienas vakarā pārpildītajā Palladium koncertzālē iepriecināja klausītājus ne tikai ar priekšnesumu, bet arī ar paziņojumu par to, ka šovasar spēlēs vasaras gaidītākajā festivālā - "Positivus". Lielākais mūzikas notikums Baltijā devīto reizi norisināsies Salacgrīvā – šogad no 17. - 19. jūlijam.

"Latvija ir kā mūsu otrās mājas, šeit mēs sākām un šeit mūs pamanīja," no "Palladium"koncertzāles skatuves viesus koncerta izskaņā uzrunāja grupas solists Everts Sundja (Ewert Sundja). 

"To pašu var teikt arī par "Positivus". Es ceru jūs visus ieraudzīt festivālā! Vai jūs zināt tādu festivālu Salacgrīvā?" Uz jautājumu skatītāji atbildēja ar skaļām un ilgstošām ovācijām, nelaižot māksliniekus prom no skatuves arī ilgi pēc koncerta beigām. "Ewert and The Two Dragons" var uzskatīt par festivāla veterāniem, jo šogad viņi jau ceturto reizi uzstāsies "Positivus", šoreiz kāpjot uz galvenās - Lattelecom skatuves.

24. februārī iznākušais grupas trešais albums "Circles" tika ierakstīts 2013. gada augustā ASV studijā "Bear Creek Studio", un to producējis Raiens Hedloks ("The Lumineers", "Vance Joy"). Šis ir pirmais grupas albums, kas izdots "Sire Records" ("Warner Music") paspārnē. Grupa tikko ir atgriezusies no vērienīgas albuma prezentācijas koncerttūres Ziemeļamerikā.

"Ewert and The Two Dragons" ir viena no aizvadīto gadu visveiksmīgākajām Igaunijas muzikālajām apvienībām, kas ieguvusi plašu atbalstītāju loku arī ārpus dzimtenes robežām. Smags darbs un daudzi koncerti Igaunijā un ārzemēs laikā no 2011. līdz 2014. gadam ir dāsni atmaksājušies. Izdevniecības "I Love You Records" paspārnē izdotais albums "Good Man Down" kļuva par vienu no visu laiku pārdotākajiem albumiem Igaunijā un atnesa grupai daudz balvu, to skaitā Tallinas Mūzikas nedēļas/Skype Izmaini pasauli (Go Change The World) balvu (2011), Igaunijas Radio 2 balvu Gada hits par dziesmu "Good Man Down" (2011), piecas Igaunijas Mūzikas balvas 2012. gadā un Eurosonic Festivāla 2013 Eiropas robežu nojaucēju balvu (European Border Breakers Award).

Devītais "Positivus" festivāls no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, tajā uz piecām skatuvēm uzstāsies pasaulē atzīti mākslinieki, tostarp Roberts Plānts, "Placebo", "Kasabian", kā arī citi pazīstami, jauni un daudzsološi mūziķi. Festivāla programma tuvākajā laikā tiks papildināta.

Festivāla biļetes nopērkamas internetā, "Biļešu Servisa" kasēs un Nordea bankomātos. Trīs dienu biļete bez telts vietas maksā  65,00 eiro, 3 dienu biļetes ar teltsvietu cena ir 71,00 eiro. Pārdošanā nonākušas arī vienas dienas biļetes, kuru cena ir 35,00 eiro.

2015. gada Positivus festivāla izziņotie mākslinieki ir:

"PLACEBO"

ROBERT PLANT And The Sensational Space Shifters

"KASABIAN"

"BASEMENT JAXX"

"ST. VINCENT"

"EVERYTHING EVERYTHING"

TOM ODELL

"JUNGLE"

CHARLI XCX

"LAMB"

JACK GARRAT

"EWERT AND THE TWO DRAGONS"

"THE SOUND POETS"

"FENECH-SOLER"

"KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD"

"TRIANA PARK"

"KATE BOY"

"MAX JURY"

"SOAK"

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!