Foto: Publicitātes foto

18. jūlijā Ikšķilē notiks pirmais "Operetes festivāls". Koncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Jolanta Strikaite, dejotāji, orķestris un citi. Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, muzikālais vadītājs un diriģents – Guntars Bernāts.

"Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot notiks arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies ienest pasaules elpu, prieku, radīt svētkus un jaunu tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu," stāsta Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu 18. jūnijā plkst. 12 ieskandinās labdarības koncerts, veltījums Operetes teātra Latvijā atdzimšanai – "Ar mīlestību" Ikšķiles luterāņu baznīcā. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, koncerta dienā 5 eiro. Koncerta ienākumi un savāktie ziedojumi tiks lietoti skaņas aparatūras iegādei Operetes trupas vajadzībām.

Tīnūžu muižas pagalmā notiks muzikāli teatrāls uzvedums bērniem „Paukojam un Šmaukojam”, kas veltīts latviešu melodiķa, komponista Arvīda Žilinska 110. jubilejai. Uzveduma sākums plkst. 14 Uzvedumā skanēs daudzas tagadējo mammu un tētu iemīļotas dziesmas – „Lelles jaka”, „Kaķīts mans”, „Rīta rosme”, „Dziesma par slinko Jānīti” un daudzas citas, speciāli mūsdienīgi aranžētas šim uzvedumam, stāsta pasākuma organizatori.

Uzvedumā piedalās operetes solisti, dejotāji un orķestris. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 8 un 10 eiro. Tie, kuriem nav savs transports uz Tīnūžiem no Ikšķiles varēs nokļūt ar speciāli norīkotu autobusu.

Svētku kulminācija būs Galā koncerts Ikšķiles estrādē, kas gaidāms plkst. 20. Koncertā skanēs gan komponista Arvīda Žilinska operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra – Johanna Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Ričarda Rodžersa un Leonarda Bernstaina operetēm un mūzikliem. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 10 – 25 eiro.

Svētki noslēgumā plkst. 23 gaidāms "Valšu vakars" Ikšķiles estrādē, kurā, skanēs Šrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzika. Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildus maksas.

Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!