Foto: Publicitātes foto

"Latvijas Koncertu" rīkotais Rudens kamermūzikas festivāls, kura patrons ir komponists Pēteris Vasks, šogad notiks no 18. septembra līdz 16. oktobrim, piedāvājot kamermūzikas smalkumus pasaulslavenu mūziķu izpildījumā

Koncertos Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Ventspilī un Rēzeknē skanēs Vīnes klasiķu skaņdarbi, meditatīva klaviermūzika, latviešu komponistu kamermūzika un pirmatskaņojumi. Festivāla īpašais notikums būs unikāls koncerts Rīgas Domā, kurā tiks atskaņota mūzika no Arvo Perta albuma "Adam's Lament", kas saņēmis "Grammy" mūzikas ierakstu balvu.

18. septembrī Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā Dzintaru Mazajā zālē uzstāsies Spānijas mūzikas lepnums - "Cuarteto Casals", kas ieguvis pasaulē plašu atpazīstamību. Kvartets atskaņos Jozefa Haidna, Volfganga Amadeja Mocarta un Franča Šūberta mūziku.

26. septembrī Rīgas Domā Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga, Igaunijas filharmonijas kamerkoris, Tallinas kamerorķestris, Vox Clamantis un solisti diriģenta Tenu Kaljustes vadībā atskaņos programmu, kas iekļauta Arvo Perta mūzikas albumā "Adam's Lament". Par šo ierakstu 2014. gada 26. janvārī mūziķi saņēma "Grammy" balvu, kas tika pasniegta ikgadējā balvas pasniegšanas ceremonijā Losandželosā. Koncerts Rīgas Domā notiek sadarbībā ar Nargen festivālu Igaunijā un ir iekļauts Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā "TÊTE-À-TÊTE 2015".

1. oktobrī Antoņinas Suhanovas solokoncertā skanēs franču un krievu klaviermūzika Dzintaru Mazajā zālē. Jaunā pianiste plūkusi laurus starptautiski atzītos pianistu konkursos Francijā, Spānijā, Itālijā, Krievijā un Igaunijā.

3. oktobrī Spīķeru koncertzālē igauņu mūziķi Mihkels un Mari Pollas piedāvās Mocarta un Brāmsa sonāšu vakaru. Viņi uzstāsies arī Daugavpils Vienības namā 4. oktobrī.

Pianists Juris Žvikovs, pētīdams un atskaņodams amerikāņu brīvdomātāja un konceptuālista Džona Keidža mūziku, kļuvis par šī komponista skaņuraksta ekspertu. 7. oktobrī Mākslas muzeja "Rīgas Birža" ātrijā viņš atskaņos Keidža neparasti veidoto sonāšu un interlūdiju ciklu. Īpašu atmosfēru radīs Roberta Rubīna veidotie gaismas objekti. 12. oktobrī koncerts notiks Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā, savukārt 14. oktobrī Ventspils kultūras centrā.

8. oktobrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna. Saspēlē ar Sinfonietta Rīga skanēs vācu baroka un neobaroka mūzika, kā arī viena no Baha neordinārajām agrīnajām fantāzijām.

9. oktobrī klausītājus gaida tikšanās ar Vācijā rezidējošo klavieru kvartetu "Et Arsis", kuru uz Latviju atvedusi radošā draudzība ar komponistu Pēteri Vasku. Mūziķi atskaņos Gustava Mālera, Johannesa Brāmsa un Pētera Vaska Klavieru kvartetus.

15. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē un 14. oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors" uzstāsies latviešu solisti, kas jau ilgāku laiku ir saistīti ar Apvienoto Karalisti: pianists Reinis Zariņš pēc studijām Londonā darbojas kā brīvmākslinieks; vijolniece Eva Bindere kopš 2012. gada spēlē britu orķestrī "Oxford PhiloMusica"; savukārt čelliste Kristīne Blaumane ir čellu grupas koncertmeistare Londonas filharmoniskajā orķestrī.

Koncerta programma būs stilistiski daudzveidīga - skanēs Toru Takemicu, Pētera Vaska, Ludviga van Bēthovena un Roberta Šūmaņa mūzika.

Rudens kamermūzikas festivāls noslēgsies 16. oktobrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar vairākiem pasaules pirmatskaņojumiem. Diriģents Kaspars Putniņš rosinājis trīs latviešu komponistus radīt mūziku ar 16. gadsimta Venēcijas skolai raksturīgo izpratni, kad par kori dēvēja jauktu dziedātāju un instrumentu grupu. Jaundarbus uzrakstījuši Ruta Paidere, Jānis Petraškevičs un Mārtiņš Viļums. Tos atskaņos Latvijas Radio kora grupa un Sinfonietta Rīga.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!