Foto: LETA
Ieskandinot gaidāmo Latvijas simtgadi un atzīmējot valsts 97. gadskārtu, 15. novembrī Patriotu nedēļas ietvaros "Arēnā Rīga" tiks rīkots lielkoncerts "Latvijas spēka dziesmas".

Koncertā piedalīsies daudzi mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, leģendārās aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji Alex un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, TDA "Dzintariņš", dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī LNSO pirmā vijole Raimonds Ozols.

Par koncerta muzikālo pavadījumu rūpēsies instrumentālais ansamblis Kristapa Krievkalna vadībā. Koncerta programmai izvēlētas latviešiem dažādos laikos svarīgās dziesmas: "Manai tautai", "Dzimtā valoda", "Daugaviņa", "Brīvību Baltijai", "Sena kalpu dziesma" un daudzas citas, par kurām koncerta dalībniece - Atmodas laika dziedātāja Ieva Akuratere - teic: "Mūsu laikabiedri - komponisti un dzejnieki - ir radījuši šā laika tautas dziesmas, kuru saturiskā vērtība un latviskās ziņas spēks mūs stiprināja brīvvalsts atgūšanas cīņās, dod pārliecību par patriotisma nozīmi tagad, vienlaikus ļaujot izskanēt dziesmu skaistumam vēl daudzās paaudzēs, stiprinot mūsu tautas pašapziņu, un atkal un atkal no jauna iededzot latviešu tautas dvēselisko uguni."

Savukārt aktrise Rēzija Kalniņa pauž: "Mūzika, vārdi, dziesmas kā spēks vienmēr ir vienojuši mūsu valsti un dziesmas. Mēs to darām, ticot un apzinoties, ka ikviens vārds, katra skaņa rada mūsu realitāti. Tālab šis koncerts ir kā mūsu kopīgā lūgšana un pateicība par mūsu neatkarīgo valsti - Latviju."

"Latvijas spēka dziesmas, kurās izdziedāta mūsu tautas pieredze, tāpat kā latviešu tautas senās rakstu zīmes, folklora un par simboliem kļuvušie arhitektūras pieminekļi, ir mūsu tautas kultūrvēsturiskais mantojums. Mums kā Latvijas apdrošināšanas sabiedrībai ir gan gods, gan pienākums atbalstīt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Esmu pārliecināts, ka Latvijas spēka dziesmās izdziedātā mūsu tautas stiprā griba, uzcītīgais darbs un kopības varenība ir mūsu tautas spēks, kas spēj iedvesmot un stiprināt pārliecību par mūsu spējām," saka koncerta lieldrauga - apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" - valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Biļetes uz koncertu "Latvijas spēka dziesmas" varēs iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā, sākot ar 24. septembri. Cena - 10 līdz 25 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!