Foto: Publicitātes foto

23. janvārī Lielajā ģildē notiks ikgadējais "Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts". Turpinot tradīciju, uz skatuves kāps Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestris un koris, informē koncerta rīkotāji.

Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma, Jānis Liepiņš un Aleksandrs Viļumanis. Koncerta programmā latviešu komponistu – jubilāru simfoniskie darbi, kā arī jaundarba pirmatskaņojums.

Koncertu ieskandinās Agra Engelmaņa partitūra ar nosaukumu "Mūzika Simfoniskajam orķestrim", kas tapusi 1971. gadā un pirmatskaņojumu piedzīvoja 6. novembrī koncertzāles "Lielais dzintars" atklāšanas koncertā.

"Tik svaiga, laikmetīga, mūsdienu sadzīves izjūtām pārpilna un dažbrīd groteska", kompozīciju raksturo diriģents Atvars Lakstīgala. Šajā koncertā pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults būs Jānis Liepiņš. Mūziķiem pievienosies arī solists no Somijas - Marko Ilonens, atskaņojot vēl viena jubilāra - Pētera Vaska (1946) Pirmo čellkoncertu, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 1994. gadā Berlīnē un ir veltīts čellistam Dāvidam Geringam.

Jubilāru lokam pievienojas arī latviešu simfoniķis Romualds Kalsons (1936). Viņa darbus atskaņos Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestris un koris diriģenta Aleksandra Viļumaņa vadībā. Solisti - Margarita Vilsone (soprāns), Mihails Čulpajevs (tenors), Krišjānis Norvelis (bass), Juris Ādamsons (bass), Nauris Puntulis (tenors) un Andžela Goba (mecosoprāns). Koncertā izskanēs fragmenti no operas "Pazudušais dēls".

Orķestri vadīs divi diriģenti - Andris Poga un Guntis Kuzma, pirmatskaņojot Kristapa Pētersona (1982) simfoniju lielam orķestrim "Miegs".

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!