Starptautiskais mūzikas festivāls "Laba daba" 2016. gadā notiks augusta pirmajā nedēļas nogalē – no 5. augusta līdz 7. augustam Līgatnes pagasta Ratniekos. Festivāla organizatori otrdien izziņojuši pirmos pašmāju un kaimiņvalstu māksliniekus. Šī gada biļešu cenas paliks iepriekšējā gada līmenī.

Šobrīd jau apstiprināta lielākā daļa mūzikas programmas un kā pirmās festivāls min pašmāju un kaimiņvalstu mūzikas apvienības: "Zāle", "Tehnikums", "Zig Zag", "Oranžās brīvdienas", "Nē", DJ Krankenwagen", "Rīta stienis", "Pupociklu vasara", "Rūsa", "Jauno Jāņu Orķestris", kā arī lietuviešus "Spichki", kuri šogad apvienojušies pēc vairāk kā piecu gadu pauzes, kā arī igauņu mūziķus "St. Cheatersburg" un "Kali Briis Band".

Pirmie divi pārsteigumi ir apvienības "Čipsis un Dullais" koncerts kopā ar Alisi Josti, kā arī leģendārās grupas "Dzidriņas megasistēma" apvienošanās par godu festivālam.

Drīzumā "Laba Daba" izziņos arī dažus no šīgada festivāla īpašajiem ārvalstu viesiem. Tāpat šobrīd tiek gatavots muzikāls pārsteigums no līdz šim festivālā nedzirdēta latviešu mākslinieka. Savukārt no 15. marta būs pieejamas arī pirmās grupu biļetes.

"Nemainīgi tiks piedāvās dažādas regeja, etno-folka, roka, elektro un citas mūzikas variācijas gan no Latvijas, gan ārvalstīm, būs arī bagāta papildprogramma ar radošām, aizraujošām un izzinošām aktivitātēm visām paaudzēm. Šogad gaidāmas arī izmaiņas skatuvju izvietojumos. Mainīts tiks arī lielās Lāča skatuves novietojums, lai sestdienas sporta sacensības, kuru laukumi līdz šim bijuši pie lielās skatuves, varētu noritēt veiksmīgāk," stāsta festivāla rīkotāji.

"Laba daba" ir starptautisks mūzikas festivāls, kas ik gadu norisinās Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" Līgatnes pagastā augusta pirmajā nedēļā.

Uz sešām skatuvēm šogad būs skatāmas vairāk kā septiņdesmit dažādu mūzikas novirzienu grupas un DJ apvienības. Paralēli muzikālajam piedāvājumam, festivālā darbosies dažādas radošās un izzinošās darbnīcas visām paaudzēm. Šis festivālam būs astotais norises gads.

Biļetes ir pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā. Šobrīd tirdzniecībā ir biļetes, kuru cena ir 35 eiro. Tiek saglabāts arī vecuma slieksnis, līdz kuram ieeja festivālā, vecāku pavadībā ir bezmaksas. Biļetes nav nepieciešams pirkt bērniem līdz 13 gadiem (ieskaitot).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!