Bezmaksas festivāla "Fono Cēsis" organizatori izziņojuši otrās dienas grupu sarakstu, kā galveno viesi nosaucot Lielbritānijas folkroka mākslinieku Frenku Tērneru (Frank Turner), kurš uz festivāla skatuves kāps 23. jūlijā.

Tāpat festivāla, kas notiks "Cēsis 810" svinību gaitā, 22. un 23. jūlijā, programmai pievienojas tādi mūziķi kā "Dzelzs vilks", "Bandmaster", Haralds Sīmanis, "Franco Franco", "Irving Ark" un "Tonick". Pasākuma rīkotāji sola, ka tuvākajā laikā ir gaidāmi arī citi papildinājumi pasākuma programmai. Par ballīti otrās dienas naktī gādās dīdžejs Egons Reiters.

"Fono Cēsis" programmas direktors Marts Sildniks norāda, ka šāda līmeņa mākslinieku uz bezmaksas pasākumu atvest ir bijis izaicinājums: "Kaut arī "Fono" ar Frenku Tērneru ir gara un pozitīva pagātne, kas sniedzas līdz pat viņa karjeras pirmsākumiem, sarunas par viņa iespējamo uzstāšanos Cēsīs sākām jau pagājušajā gadā. Šobrīd esam priecīgi, ka, sadarbībā ar Cēsu pašvaldību un Frenka Tērnera pārstāvjiem, varēsim Cēsīs bez maksas klausīties mūziķi, kurš vasarā kāps arī uz Eiropas un ASV lielāko festivālu skatuvēm."

Frenks Tērners savu karjeru uzsāka 2001. gadā un kopš tā laika ir izdevis sešus albumus, autobiogrāfiju, kā arī vairākkārt saņēmis Eiropas lielākā mūzikas izdevuma NME nomināciju kā gada labākais solo mākslinieks. Nozīmīgs gads Tērnera karjerā bija 2012., kad viņš uzstājās Olimpisko spēļu atklāšanā un vēlāk uzņēma savu pirmo koncertierakstu Vemblija arēnā.

Tērnera jaunākais albums "Positive Songs for Negative People" iznāca 2015. gada vasarā un ASV "Billboard 200" topā ieņēma 69. vietu. Pēc tā prezentēšanas mūziķis aizvien atrodas koncertturnejā.

Jau ziņots, ka festivāla pirmajā dienā – 22. jūlijā – uz "Fono Cēsis" skatuves kāps tādas grupas kā "Pienvedēja piedzīvojumi", "Linga", "Inokentijs Mārpls", "Laika suns", "RR Band", "Doni Tondo", kā arī īpašie viesi no Igaunijas – "Sibyl Vane". Pēc piektdienas koncerta par dejām un ballīti gādās dīdžejs un radio personība Artis Dvarionas.

"Fono Cēsis" teritoriju šogad papildinās arī telšu pilsēta viesiem no tālākām pilsētām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!