Foto: Publicitātes foto. "JoyCut"
"Positivus" festivāls izziņo pilnu "I Love You" skatuves programmu. Līdz šim izziņotajiem māksliniekiem pievienojas seši muzikālie projekti, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Uz "I Love You" skatuves uzstāsies elektroniskās mūzikas pārstāvji no Itālijas "JoyCut", igauņu grupas "Ewert and The Two Dragons" dalībnieka Erki Pārnojas (Erki Pärnoja) soloprojekts, lietuvieši "The Roop", kā arī latviešu mūziķi Kaspars Bedrītis, "Kasetes", duets "Howling Owl" un grupa "Židrūns".

Pirms vairākiem gadiem tieši "Positivus" festivālā uz "I Love You" skatuves plašu publikas uzmanību izpelnījās viena no tagad jau zināmākajām igauņu grupām "Ewert and The Two Dragons". Šovasar festivāla apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāts šīs grupas dziesmu autora un ģitārista Erki Pārnoja (Erki Pärnoja) blakus projekts, kas izveidots sadarbībā ar skandināvu bundzinieku Ulriku Ordingu (Ulrik Ording) un producentu, taustiņinstrumentālistu Filipu Leimanu (Filip Leyman).

2015. gada nogalē mūziķi izdeva EP "Himmelbjerget", ko paši raksturo kā "mūziku neeksistējošai filmai" vai "vesternu mūzika skandināvu noskaņās". Igaunijā šī projekta koncerti lielākoties bijuši izpārdoti, un valsts lielākais nedēļas izdevums "Eesti Ekspress" grupas mūziku raksturojis kā "ne no mūsu laika, bet arī ne no nākotnes vai pagātnes. Drīzāk no paralēlas laika joslas, kas ir tīrāka, pilnīgāka, saprātīgāka, jēgpilnāka un iedvesmojošāka, salīdzinot ar laiku, kurā dzīvojam...".

Elektroniskās un dark-wave mūzikas projekts "JoyCut" ir spēlējis kopā gan ar "Arcade Fire" un "Editors", gan "Modest Mouse", un iekarojis klausītāju sirdis ne tikai Eiropā, bet arī ASV.
Spēlējuši daudzos nozīmīgos festivālos, to skaitā "Eurosonic", "Europavox" un citos.

Grupa "Kasetes", kurā savus radošo pieredzi un muzikālos iespaidus apvienojuši brāļi Rūdolfs un Kārlis Zagorski, un Oskars Tupuriņš, dibināta 2012. gadā Vaidavā. Pērnā gada nogalē tika izdots grupas debijas albums "Jaunā kārtība". Plašākai publikai "Kasetes" labi pazīstamas ar citu pašmājās labi zināmu grupu dziesmu remiksiem, jaunā skanējumā ietērpjot "Sattelites LV", "Astro'n'out", "Rīgas modes" un "Carnival Youth" radītās melodijas. Līdzās remiksiem tapuši arī oriģināldarbi, tostarp skaņu celiņš kinorežisora Reiņa Spailes īsfilmai "Tukšās zemes ritmi".

Kristaps Bedrītis, pazīstams arī kā KRIS, ir mūziķis ar akustisko ģitāru, domām un pierakstiem par un ap sevī un apkārt notiekošo, kā arī vēlmi to visu nodot cilvēkiem, kas uz brīdi apstājas un ieklausās. Mūzika, kas vienmēr nes sevī personīgus stāstus un pārdomas. Ceļošana un dzīve citās zemēs ir tas, kas pirms vairākiem gadiem pavēra citu perspektīvu un uzsāka dziesmu rakstīšanu. 2015. gada sākumā tika izdots Kristapa pirmais mini albums "Worlds Apart", kurā dzirdamas dziesmas, kas tika ierakstītas mājās pie kamīna. Kopš 2016. gada sākuma Kristapam ir pievienojušies vēl citi mūziķi – Nauris Babris (bungas) un Kristaps Grīnbergs (basģitāra) no "Future Folk Orchestra", kā arī talantīgais latviešu ģitārists Rihards Lībietis.

Lietuvieši "The Roop" piedāvā poproku ar pavisam svaigu skanējumu, kas turklāt ir noslīpēts pamatīgā darbā – debijas albums tika ierakstīts četrus garus gadus, meklējot īsto skaņu. Visi grupas mūziķi iepriekš darbojušies citos muzikālos projektos, vokālists Vaidotas Valiukevicius ir arī pazīstams TV raidījumu vadītājs un aktieris. "The Roop" par savu misiju uzskata raisīt diskusiju par sociāliem jautājumiem, līdz ar to mūzika, ko viņi rada, ir ar savu skaidru un nepārprotamu vēstījumu.

"Židrūns" ir latviešu rokmūzikas grupa, kas darbojas neatkarīgās mūzikas skatuvē kopš 2004. gada. Grupa izpilda savu oriģinālmūziku, kas sliekusies pankroka, garāžroka un posthārdkora virzienā, bet, gadiem ritot, nonākusi pie sava skanējuma. Līdz šim izdoti albumi "Židrūnam sāp" un "Dzeltenbaltdzeltenais", procesā ir grupas trešais studijas albums. Īpaša uzmanība "Židrūna" dziesmās tiek pievērsta dziesmu vārdiem, kuru pamatā ir gan grupas pašas dalībnieku rakstītais, gan latviešu dzejnieku darbi.

Tāpat uz "I Love You" skatuves uzstāsies jau klausītāju uzmanību piesaistījušais duets "Howling Owl" – latviešu dziedātāja Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lavs Kovačs. Abi jau uzstājušies mūzikas industrijas nozīmīgajos pasākumos Eiropā – mūzikas konferencē "The Great Escape" Lielbritānijā, "Liverpool Sound City" un citur.

"Howling Owl" dibināta 2015. gadā Nīderlandes pilsētā Groningenā, kur abi tagadējās grupas dalībnieki sastapušies, studējot mūziku. Šobrīd klausītājiem pieejams apvienības pirmais EP "Dance For Common Sense", taču drīzumā grupa dosies uz Serbiju, lai sāktu ierakstīt jaunus skaņdarbus pirmajam studijas albumam.

Jau ziņots, ka "Positivus" 10. jubilejas festivāls notiks no 15. līdz 17. jūlijam.

Līdz šim izziņotā "Positivus" festivāla programma uz galvenajām skatuvēm:

Ellie Goulding, "M83", Iggy Pop, "Years & Years", "Hot Chip", John Newman, "Air", "Wolf Alice", Grimes, Richard Hawley, "Mercury Rev", Charles Bradley, "Oh Wonder", Seinabo Sey, C Duncan, "Ho99o9", San Fermin, "Cigaretts After Sex", "Arthur Beatrice", "The Japanese House", "Postaal", "Choir of Young Believers", Alise Joste, Ozols, "Dzelzs vilks", "Carnival Youth", "Mielavs un Pārcēlāji", "Skyforger", "DaGamba", "Sattellites LV", "Rīgas modes", "Super Besse", Kashuks, "Tehnikums", "The Pink Elephant", "Chomsky Chess Club", "Mionia", "Irving Ark", Joss Stone un citi.

Tāpat ar īpašu Raimondam Paulam veltītu programmu festivālā pirmo reizi uzstāsies Latvijas Radio bigbends kopā ar jauno dziedātāju Ralfu Eilandu.

Līdz festivāla sākumam gaidāmi vēl vairāki paziņojumi par māksliniekiem, kas uzstāsies uz "Positivus" sešām skatuvēm, tai skaitā galvenajām.

Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com,"Biļešu servisa" kasēs un "Nordea" bankomātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!